Prunus avium 'PLENA'

Prunus avium
Prunus avium 'PLENA'
třešeň ptačí
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 6-12m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Již 300 let naší krajinu zdobí jedna z nejkrásnějších okrasných třešní původem z Francie z roku 1700 pojmenovaná prostě Plena (plnokvětá). Kvete v první fázi třešňových stromů sněhobílými, opravdu plnými květy na poměrně dlouhé období až 3 týdnů. Květy jsou sterilní, takže se hodí i do míst, kde si nepřejete nepořádek z plodů. Opadavé listy jsou tmavě zelené, jemně pilovité při okrajích, 7-10 cm dlouhé a na podzim se barví do zlatavě oranžové a měděně červené.

Stavba koruny je velmi pravidelná i bez prvotního tzv. výchovného zásahu, v mládí spíše patrovitá a s věkem zahušťuje větvení a nabývá plnosti i kompaktnosti. Řez není nutný, ale je možný co nejdříve po odkvětu. Neřežte do staršího dřeva.

Okrasné třešně a slivoně nejsou náročné na půdní podmínky, ale nejlépe se jim bude dařit ve vlhčích ale dobře propustných půdách mírně kyselé reakce, na plném slunci. Nevadí jim silný mráz ani vítr. Stromy s kmenem na prvních pár let po výsadbě dobře vyvažte k opoře. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize 02-05-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus serrulata (syn. 'Mount Fuji') 'SHIROTAE'
Prunus  'SHIROFUGEN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.