Prunus 'SHIROFUGEN'

Prunus
Prunus 'SHIROFUGEN'
okrasná třešeň
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:bílá a růžová
DOBA KVETENÍ květen - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Při pohledu do rozkvetlé koruny tohoto stromu snadno pochopíte, proč se v Japonsku rozkvetlým sakurám klaní a pořádají sakurové slavnosti. Je to spjaté nejenom s vírou, že v jejich kmenech žijí duchové, ale jedná se i o oslavu příchodu jara a symbol nového roku a počátku dalšího života.

Shirofugen je okrasná třešeň nevídané krásy, kde prim hrají přirozeně květy, ale i podzimní olistění a vůbec celá stavba stromu jsou neméně atraktivní. Nese plné květy, jež se otevírají ze sytě růžových poupat do téměř čistě bílé, přičemž okraje zůstávají růžové a před úplným rozkvětem celé koruny lemují každý květ tak výrazně, že strom září jako jemně růžový neon. Jakmile jsou již všechna poupata rozvitá, růžová se vytrácí a kvetení je spíše bílé a díky velice plným květům působí nadýchaně. Patří ke středně pozdním odrůdám, které vykvétají na přelomu dubna a května.

Listy jsou opadavé, klasicky třešňové, středně zelené, při okrajích jemně pilovité a na podzim se mění do výrazně šarlatově červené a později zlatavě oranžové. Koruna je poměrně mělká a rozrůstá se efektně do stran. Růst je středně pomalý a roste spíše do hustoty než do ohromného stromu.

Přestože bude naprosto spokojená i v trávníku, potřebuje vlhčí, dobře vydrenážovanou zem. Pokud jí tedy vyhovíte a umístíte ji do zamulčovaného záhonu, odvděčí se vám bohatším a zdravějším olistěním i květy. Stříhat se může na konci zimy, což ale omezí počet květů, nebo se prořezává okamžitě po odkvětu, což zajistí bohatší korunu a více květů v dalším roce. V našich podmínkách je plně mrazuvzdorná až do min. -30°C, zřejmě ještě o něco více.

poslední revize: 28-04-2010
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus avium 'PLENA'
Prunus 'TAIHAKU'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.