Ligularia 'BOTTLE ROCKET'

Ligularia
Ligularia 'BOTTLE ROCKET'
popelivka
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ zlatá
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Popelivka Bottle Rocket je speciální novotvar pocházející ze starší odrůdy Little Rocket. Byla představena v roce 2011 a objevili ji ve Walters Gardens ve státě Michigan, USA. Jedná se o mokřadní trvalku velmi efektního vzhledu. Začátkem prázdnin vytváří nevysoké, přibližně 50-60 cm dlouhé, tmavé stonky, na nichž vykvétají sytě zlatožluté květy v klasovitém uspořádání tak hustě, že téměř nevidíte holý stonek. Stejně nápadné jsou listy této popelivky. Velké, 20-30 cm široké, výrazně vykrajované při okrajích, jsou tmavě zelené s občasným vínově hnědavým přelivem a žilkami. Na rozdíl od svého předchůdce netrpí na uvadání, pokud má rostlina dostatečně vlhkou zem.

Jakmile zakoření, od druhého roku nabízí pravidelně bohatou násadu květů, které vypadají jako perfektně naaranžovaná kytice ve váze. Takhle pěkně vyvedená trvalka se snadno stane ozdobou jakékoli kompozice, nejspíše ve společenství keřů, které vhodně doplní a nebude jim brát pozornost, což by se určitě stalo v trvalkovém záhoně s drobnějšími kousky.

Popelivka miluje vlhká až mokrá stanoviště a uplatní se všude tam, kde ostatní běžné a suchomilné rostliny zahnívají. Můžete ji vysadit k potokům, krajům jezírek nebo i do běžného záhonu, který bude dostatečně zavlažován. Její listy jsou velkou pochoutkou pro slimáky, je proto dobré rozmístit nástrahy. Zem by měla být středně živná a hluboká a pokud jí poskytnete toulavý stín během dne, bude ráda. Plně mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 04-01-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Ligularia 'GOLD TORCH'
Ligularia przewalskii
Ligularia dentata 'BRITT-MARIE CRAWFORD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.