Ligularia przewalskii

Ligularia przewalskii
Ligularia przewalskii
popelivka Przewalského
VZRŮST vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá až zlatá
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Popelivka je mokřadní trvalka velmi efektního habitu. Vyjma několika málo menších druhů (např. l.dentata) tvoří robustní trsy, které v plošné výsadbě vypadají překrásně ať již v květu nebo díky listům. Jejich výška bývá kolem jednoho metru i více, proto jsou ideální jako zadní část trvalkových záhonů, kde nepotřebují celodenní slunce, nebo samostatné ostrůvky v trávě ve větších zahradách a parcích. Pochází ze střední a východní Asie, kde rostou podél vodních toků a mokřadů, což nabádá k jejich použití v zahradách poblíž vodních prvků a u jezírek.

Popelivka Przewalského, někdy psaná i foneticky Převalského, je nápadná, vysoká trvalka se zářivými květy a atraktivními listy. Pochází ze severozápadní Číny a od konce června vyrůstají 1,5 až 2m vysoké, červenočerné, pevné stonky se zlatožlutými květy, které se otevírají zespodu nahoru a připomínají květy arniky. Plně rozkvetlý stonek nabízí opravdu impozantní pohled a může ve vás evokovat středověk s jeho žhnoucími pochodněmi. Kvete až dva měsíce a i po odkvětu vás okouzlí svými velkými, 20-25 cm širokými listy, které mohou být velmi variabilní – nejčastěji jsou nápadně hluboce vykrajované, středně zelené, ale některé semenáče mají listy okrouhle ledvinité až trojúhelníkovité pouze s roztřepenými okraji, nebo jsou mělce vykrajované jako dlanitolisté javory.

Popelivka miluje vlhká až mokrá stanoviště a uplatní se všude tam, kde ostatní běžné a suchomilné rostliny zahnívají. Můžete ji vysadit k potokům, krajům jezírek nebo i do běžného záhonu, který bude dostatečně zavlažován. Listy menších druhů jsou velkou pochoutkou pro slimáky, je proto dobré rozmístit nástrahy. Zem by měla být středně živná a hluboká, zvládne i jílovité podloží. Miluje slunce a toulavý stín, ale s dostatečnou zásobou vody během dne zvládne i celodenní slunce. Plně mrazuvzdorná do cca -40°C.

Poslední revize 01-01-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2021 / únor 2022 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Ligularia przewalskii
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Ligularia 'BOTTLE ROCKET'
Ligularia 'GOLD TORCH'
Eremurus stenophyllus
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.