Acer palmatum 'BLOODGOOD'

Acer palmatum
Acer palmatum 'BLOODGOOD'
japonský javor, javor dlanitolistý
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Japonské javory vždy patřily mezi vrcholné okrasy pěstěných zahrad. Tvar stromu i keřových variant je natolik osobitý, že jej doporučujeme nechat růst divoce, bez „výchovných“ řezů. Přesto jsou japonské javory jednou z nejčastějších dřevin užívaných pro bonsaje a všemožná tvarování.

Kultivar Bloodgood patří k bujněji rostoucím odrůdám javoru dlanitolistého, který je schopen vám vykouzlit tu pravou kulisu japonské zahrady. Je to velmi úspěšná odrůda zejména díky spolehlivé barvě listů. Ty jsou opadavé, tmavě vínově červené, většinou sedmi-cípé, během sezóny nemění barvu a zůstávají sytě vybarvené až do podzimu, kdy se změní na zářivě červenou. Velmi zajímavá je i červenočerná barva kůry a větviček, která Bloodgood i mimo vegetační období snadno odliší od ostatních odrůd.

Jedná se o vyšší keř či nízký strom vzdušného, přesto hustého habitu. Růst je zprvu vzpřímený, ale jako jeden z mála červenolistých japonských javorů tvoří s věkem zaoblenou korunu. Přestože roste poměrně rychle, jeho výška v zahradách se většinou zpomalí, jakmile dosáhne kolem 3-4 metrů a začne zahušťovat korunu. Šířka koruny v zápoji zřídkakdy přesáhne 3m, ale celková velikost v parcích a lokalitách s neomezeným prostorem na kořeny může být až dvojnásobná.

Dává přednost lehčí, kyselejší půdě, vlhčí – nikoli přemokřené, propustné. Dobře prospívá i na slunečném stanovišti. Mladé rostliny potřebují na zimu zamulčovat. V případě zasychání nových listů a konců větviček je nutné jej ošetřit přípravkem proti monilióze. Je to velmi spolehlivý a u nás plně mrazuvzdorný druh. Rostliny starší 3 let jsou mrazuvzdorné do min. -27 °C, možná ještě o něco více.

Poslední revize 08-12-2008; 01-09-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Acer palmatum výška 80-100 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Acer palmatum výška kmene 1900-200 cm, obvod kmene 10-12 cm, šířka koruny 40-50 cm
EXTRA
CHLUMEC AUTEM
Acer palmatum výška kmene 1900-200 cm, obvod kmene 10-12 cm, šířka koruny 40-50 cm
EXTRA
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Acer palmatum 'ATROPURPUREUM'
Sambucus nigra  'BLACK BEAUTY'
Acer palmatum 'TROMPENBURG'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.