Ligustrum ovalifolium 'AUREUM'

Ligustrum ovalifolium
Ligustrum ovalifolium 'AUREUM'
ptačí zob vejčitolistý
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ +kombinovaná:žlutá a zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
DOBA KVETENÍ červenec - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Ptačí zob byl odedávna velmi populární dřevinou do živých plotů. Tento kultivar se od běžného druhu liší těmito výhodami – je pouze částečně opadavý, vícebarevný a má až třikrát tak velké listy. Ty jsou lesklé, vejčité, až 6 cm dlouhé, zlatožlutě lemované a přecházejí v sytě zelenou uprostřed. Žlutý lem se na zimu barví do růžově-hnědé.

Výborná dřevina do polostínu, kde vynikne kontrast vybarvení listů. Přestože se jedná o rostlinu otužilou, první zimu může namrznout, než si vytvoří dobrý kořenový systém, ale spolehlivě a bohatě obráží. V půlce léta tvoří laty drobných, bílých květů. Roste vzpřímeně, velmi rychle a hustě, můžete jej libovolně stříhat a tvarovat ke svému obrazu.

Pokud chcete zachovat co nejvíce listů přes zimu, doporučujeme sázet na místa bez zimního oslunění. Snáší jakoukoli půdu kromě zamokřené. Pokud jej zasadíte do dobré půdy, kterou nenecháte přes zimu vyschnout, udrží si většinu listů, které budou zároveň krásně probarvené. Plně mrazuvzdorný do min. -29°C.

Poslední revize 18-01-2009
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Ligustrum ovalifolium 'LEMON AND LIME'®
Elaeagnus pungens 'MACULATA'
Ligustrum lucidum 'EXCELSUM SUPERBUM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.