Hibiscus moscheutos 'Balhiblu' 'LUNA BLUSH®'

Hibiscus moscheutos 'Balhiblu'
Hibiscus moscheutos 'Balhiblu' 'LUNA BLUSH®'
ibišek bahenní
VZRŮST středně vysoká trvalka
 malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ ++kombinovaná:růžová a bílá a vínová
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Bahenní ibišky a jejich kříženci jsou nesmírně populární rostliny poslední doby. Jedná se trvalky se silnými, částečně dřevnatými stonky a velkými, tropicky vyhlížejícími, barevnými květy. Sérii LUNA® šlechtí Ellen Leue z americké šlechtitelské stanice Ball Horticultural Company a do dnešního dne (r.2019) již obsahuje 4 odrůdy – Red, White, Blush a Rose.

LUNA BLUSH® patří pravděpodobně k neatraktivnějším bahenním ibiškům z řady Luna® z roku 2000. Má velké, 14-16 cm široké květy, v základu bílé barvy s jemně růžovým přelivem a malým, vínově červeným okem uprostřed, ze kterého se tyčí nápadně dlouhý pestík s množstvím béžově nažloutlých tyčinek. Kvete od srpna do září či října - čím starší rostlina a čím více hnojíte, o to více poupat a květů utvoří. Jedná se o kompaktní, hustě rostoucí a bohatě kvetoucí odrůdu. Otrháváním zvadlých květů a pravidelným hnojením od začátku srpna podpoříte tvorbu nových poupat. Opadavé listy jsou srdčité, hladké, nejsou laločnaté jako u běžných ibišků a mají sytě zelenou barvu. Patent č. PP15054 byl vydán roku 2004.

Rostlina je velmi závislá na přísunu vody a hnojení během vegetace. Můžete použít hnojiva na podporu květu, podobná jako na balkónové rostliny, nebo jiná, rychle rozpustná hnojiva podporující celkový bujný růst, ale ne na úkor kvetení (samotná dusíkatá hnojiva jsou nevhodná). Hnojení ukončete do konce září.

Bahenní ibišek pěstujte v běžné zahradní půdě, která bude vlhká až mokrá. Má rád plné slunce a zvládne i polostín v případě, že bude mít minimálně 4 hodiny ostrého přímého slunce denně. Jílovitá půda mu nevadí, pokud nevysychá, brzy si na ni zvykne a bude za ni spokojenější než za suchou písčinu. Na jaře po odeznění mrazů odřežte všechny loňské stonky cca 7 cm nad zemí a počkejte na nové rašení, které je z přízemní části zdřevnatělých stonků. Raší velmi pozdě, často až v druhé polovině května. Mrazuvzdorný je do cca -23°C a na zimu je vhodné jej chránit chvojím. Doporučujeme pěstovat jej neustále zamulčovaný – v sezóně pro zadržení vlhkosti a na zimu pro ochránění krčků loňských stvolů, z jejichž spodních bází bude na jaře rašit. Během suchých zim je dobré občas zalít, aby dužnaté kořeny přes zimu nevyschly.

Poslední revize 13-08-2008, 26-09-2019.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hibiscus moscheutos 'ROSANA'
Hibiscus x 'KOPPER KING'
Hibiscus moscheutos 'Sparkle' EXTREME SPARKLE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.