Hypericum x inodorum 'Kolmbeau' MAGICAL® BEAUTY

Hypericum x inodorum 'Kolmbeau'
Hypericum x inodorum 'Kolmbeau' MAGICAL® BEAUTY
třezalka nevonná
VZRŮST malý keř
 střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ zlatá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled foto
Třezalky známe z našich luk a polí jako hezkou a léčivou bylinu. Nejen pro její léčivé účinky ale i pro její krásu šlechtitelé kříží čím dál více nových odrůd, zejména dřevité druhy, například třezalku nevonnou. Je to kříženec druhů h. androsaemum (t. bobulovitá) a h. hircinum (t. kozlí) a díky své variabilitě si ji Peter R.Kolster ze stejnojmenné holandské školky Kolster BV zvolil jako základ pro vyšlechtění celé série Magical®. Od roku 1998 mezi sebou kříží nepojmenované semenáče a čeká na výrazné barvy, které se jedna po druhé ukazují jako oka na pavím peří. Doposud jsme napočítali 18 různých odrůd a to nejsou všechny ještě zveřejněné.

Třezalka MAGICAL® BEAUTY ze série Magical® je přesně taková, jak jméno praví – nádherná. Od června se zdobí sytě zlatožlutými květy o průměru cca 3 cm s mnoha tyčinkami, po nichž následují poměrně velké, téměř kulaté a na vrcholu zašpičatělé plody sytě lososově růžové barvy. Nejsou jedovaté ani jedlé. Zatímco na jednom stonku dozrávají barevné plody, na dalším se teprve otevírají květy a největší legrace je, když jeden vrchol nese květy i plody najednou. Tahle šaráda trvá od června do začátku října. Vstřícné listy jsou opadavé, tužší, protáhle vejčité, tmavě zelené a pěkně zaplňují celý keřík. Stonky jsou světle zelené a dorůstají 60 až 80 cm výšky. Jsou vyhledávaným doplňkem řezaných květin v kyticích, protože dlouho vydrží a rostlině seřezání neuškodí.

Zjara po mrazech rostlinu zakraťte o jednu třetinu až jednu polovinu a jednou za 4-5 let ji zmlaďte 10-20 cm nad zemí. Docílíte tím hustšího a pěkně vytvarovaného keře v nadcházející sezóně, ale pravidelně to nedělejte. Ráda se přesévá, takže nestojíte-li o mladé rostliny v okolí, jakmile začnou plody ztrácet barvu (dozrávají semena) odstříhejte vršky se semeny. Těmto třezalkám se daří nejlépe na plném slunci, v nepřehnojené zemi s dobrým odvodem vody. Plně mrazuvzdorná do cca -25°C.

Poslední revize 17-08-2020.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hypericum x inodorum 'Kolmaginno' MAGICAL® INNOCENCE
Hypericum 'Allblossom' MIRACLE® BLOSSOM
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.