Geranium x cantabrigiense 'BIOKOVO'

Geranium x cantabrigiense
Geranium x cantabrigiense 'BIOKOVO'
kakost kantabrijský
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kakost je nesmírně bohatá skupina trvalek, jehož říše čítá na 300 druhů. Jedná se o převážně nízké až půdopokryvné rostliny, hojně využívané jako zelený a navíc kvetoucí podrost pod stromy, keři, na okraje záhonů nebo do smíšených výsadeb s dalšími trvalkami. V plném květu nabídnou úžasný koberec té barvy, jakou odrůdu si zrovna vyberete. Po odkvětu zůstávají pěkné svými nápadnými listy.

Kakost kantabrijský je kříženec mezi druhy g.dalmaticum a g.macrorrhizum, který vyvinula Helen Kiefer na univerzitě v Cambridgi roku 1974. Odrůda Biokovo pochází z Chorvatska a tvoří pěkné, husté polštáře středně zelených listů, nad nimiž stojí vzpřímeně jako vojáci stonky o výšce 20 cm, na jejichž vrcholcích se otevírají bílé květy s lososově růžovým přelivem. Kvete od května do července. Listy jsou široce dlanité, vykrajované se zaoblenými konci. Rozrůstá se krátkými oddenky do bohatých, kompaktních trsů.

Kakosty porostou v téměř jakékoli běžné, zahradní půdě, ale často se vysazují i na chudá stanoviště, protože nevyžadují příliš živné půdy. Zem musí být propustná - v mokré a vododržné půdě neprospívají. Mají rády slunce i polostín. Mrazuvzdorné do cca -29°C.

Poslední revize 19-12-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Geranium sanguineum var. striatum
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.