Ceanothus thyrsiflorus var.repens

Ceanothus thyrsiflorus var.repens
Ceanothus thyrsiflorus var.repens
zpododěr (latnatec)
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ blankytně modrá
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 7   (do -18°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče

Zpododěr, nebo také latnatec patří k nejkrásnějším, opravdu modře kvetoucím keřům. Poddruh repens je pro naše klima jeden z nejotužilejších, přesto mu musíme zajistit zimní ochranu. Jedná se o nižší keř, jehož nové větvičky se rozrůstají do stran a jsou spíše svěšené. Dokáže za relativně krátkou dobu rozrůst v hustý, stálezelené porost o šířce až 2m. Ke konci jara jej zdobí blankytně modré laty hojných, drobných květů. Obvejčité až kulaté listy jsou sytě až tmavě zelené, lesklé, 1-2 cm velké.

Pro dobrý růst potřebuje dobře odvodněnou, ale nevysychavou zem bohatou na živiny. Zem nesmí být vápenitá. Zimní ochrana: dobře zamlčujte kořeny silnou vrstvou kůry a po dobu nejhorších mrazů rostlinu přikryjte chvojím nebo bílou textílií. Ale nikdy ji nenechávejte přikrytou příliš dlouho, aby neodvykla slunci, jež by později spálilo listy. Pokud bude pod sněhem, je chráněná dokonale. Rostliny s kmínkem na zimu přeneste do chladné a bezmrazé světlé místnosti. Mrazuvzdorný do min. -18°C, se zimní ochranou až -23°C.

Poslední revize 15-01-2009
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Ceanothus 'BLUE MOUND'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.