Houstonia caerulea (syn. Hedyotis caerulea) 'MILLARDS VARIETY'

Houstonia caerulea (syn. Hedyotis caerulea)
Houstonia caerulea (syn. Hedyotis caerulea) 'MILLARDS VARIETY'
houstonie modrá
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Houstonie modrá je domovem ve východokanadských lesích od Ontaria do Newfoundlandu a na východním pobřeží USA. Její druhé jméno je hedyotis. U nás poměrně málo známá kytička, která, když ji poprvé spatříte, si vás buď dokonale získá, nebo ji přehlédnete jako obyčejnou půdopokryvku. Věřím, že se vám přihodí to první.

Millards Variety je půvabná houstonie plná světlounce levandulově modrofialových, drobných, jednoduchých kvítků od konce jara do začátku léta. Jedná se o bochánkovitě rostoucí trvalku, jež miluje rozptýlené světlo a zvládá i stín, neboť je zvyklá žít a kvést jako podrost stromů. Květy jsou čtyřčetné, voňavé a jejich prostředek zdobí žluté hrdlo. Poupátka jsou zvonkovitě svěšená, ale jakmile se rozevřou, otočí se přímo k nebi, abyste si mohli užít jejich krásy. Listy jsou malé, široce elipčité, sytě zelené, opadavé. Přirozeně se rozrůstá do stran, aniž by byla plevelná.

Houstonie má ráda mírně přistíněná stanoviště s vlhčí půdou přednostně kyselé reakce (přidejte rašelinu). Půda by měla být přirozeně propustná, jíl a udusaná zem není vhodná. Není to skalnička a nemá ráda kombinaci celodenního slunce a sucha. Po odkvětu rostlinu můžete lehce sestříhat, aby zhoustla. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 19-05-2015
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Phlox 'BENITA'
Phlox  'EMERALD CUSHION BLUE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.