Magnolia sieboldii

Magnolia sieboldii
Magnolia sieboldii
šácholan Sieboldův
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Magnólie
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Tato poměrně vzácná, málo rozšířená magnólie se řadí k letním druhům, neboť vykvétá na začátku léta již jako plně olistěný keř. Květní poupata jsou vzpřímená a jakmile se rozevřou, květ se skloní do strany nebo úplně dolů. Široký je asi 10 cm, okvětní plátky jsou buď krémově bílé nebo častěji čistě bílé, střed je ozdoben jasně purpurově červenými tyčinkami a příjemně voní. Listy mají středně zelenou barvu, jsou jemně chloupkaté, kulaté až oválné, 10-15 cm dlouhé. Pozor: tato magnólie nemá ráda stříhání. Mladá rostlina roste poněkud nepravidelně a mnozí zahradníci mají tendenci ji upravit podle svého vkusu, což vřele nedoporučujeme a radíme mít více trpělivosti, než sama zhoustne. Zaříznuté větve často vysychají a mohou poškodit i okolní. Potřebuje úrodnou, vlhkou zem, zejména v létě, proto radíme dobře zamulčovat. Jako všechny magnólie je potřeba zajistit kyselou půdu – přidejte rašelinu. Je o něco tolerantnější vůči větru než ostatní opadavé magnólie. Roste pomalu, takže i když se maximální výška udává kolem 6-8m, u nás se toho dočkáme zřejmě jen v arboretech po mnoha desítkách let. Dopřejte jí spíše místo do šířky, kam se spolehlivě rozrůstá. Plně mrazuvzdorná.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Magnolia x wieseneri
Magnolia virginiana 'GLAUCA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.