SYMBIVIT®

SYMBIVIT®
mykorhizní přípravek
Stimulační růstový přípravek pro rostliny pro přírodní pěstování

SYMBIVIT® je granulovaný přípravek založený na využití skvělých vlastností mykorhizních hub. Má snadné použití a vaše rostliny z něho budou moci čerpat to nejlepší pro jejich krásný růst a odolnost. Mykorhizní houby obsažené v Symbivitu® se napojí na kořeny vašich rostlin a budou růst, čerpat živiny z půdy a podporovat rostlinu po celý její život.

Účinek SYMBIVITu:
• zlepšení výživy, růstu a zdravotního stavu rostlin
• lepší tvorba květů a plodů, větší výnos
• výrazně snížená potřeba zálivky a hnojení
• zvýšení odolnosti rostlin vůči stresu (sucho, přesazení, aj.)
• vhodné i pro použití rostlin pěstovaných ve svahu (vliv na zpevnění půdy)

Vhodný pro:
• některé okrasné stromy a keře (javor, jasan, jeřáb, apod.)
• kvetoucí rostliny a většinu pokojových rostlin (růže, bramboříky, balkónové a truhlíkové květiny jako pelargónie, petúnie, verbeny, apod.)
• popínavé rostliny
• většinu okrasných jehličnanů (túje, tis, jalovec, cypřiš, apod.)
• zeleninu (rajčata, okurky, cibule, pórek, česnek, apod.)
• ovoce (jahodníky, maliníky, rybíz, jabloně, apod.)
• ošetření trávníků při jejich zakládání a údržbě

Není vhodný:
Tento přípravek není určen pro rostliny z čeledi brukvovitých (brokolice, květák, zelí, kapusta, kedlubny, ředkev, řeřicha, křen, atd.), merlíkovitých (řepa, špenát, atd.), laskavcovitých (nevadlec, pestrovka, atd) a některé další čeledi
Pro vřesovcovité rostliny, např. rododendrony, azalky a borůvky je třeba použít přípravek RHODOVIT®. Pro jehličnaté stromy, např. borovici, smrk, jedli a některé listnaté stromy, např. buk, dub, bříza použijte přípravek ECTOVIT®.

Seznam rostlin vhodných pro použití Symbivitu naleznete v PDF souboru níže.

pdf
CO JE TO MYKORHIZA?

Velice zkráceně můžeme říct, že se jedná o přátelský vztah mezi rostlinou a některými půdními houbami, který vymyslela sama příroda. Ovšem tak jednoduché vysvětlení žádného zvídavého člověka neuspokojí a proto přicházíme s podrobnějším popisem.

Kde ji najdeme?

Řada z nás chodí do lesa a sbírá houby. Jak všichni víme, každá houba vyrůstá z podhoubí a to je právě část, která pro nás může být velice důležitá. Každé podhoubí je totiž tvořeno sítí nepatrných houbových vláken. Tyto vlákna jsou právě naše půdní mykorhizní houby a jsou velice důležité svou schopností napojit se na kořeny rostlin a neustálým růstem.

Proč je tato vlastnost tak důležitá?

Díky této úžasné vlastnosti, kdy se půdní houby napojí na kořeny rostlin, dochází k mnohonásobnému zvětšení kořenového systému. Navíc tato mikroskopická vlákna snadněji přijímají živiny a vodu z okolní půdy a tím je rostlina výrazně lépe vyživovaná, což má za následek lepší růst.

Nejúžasnější vlastností půdních hub je jejich spolupráce a podpora po celou dobu života rostlin.

Jak mykorhizu získáváme?

Vše začíná v podhoubí. Pokud si ale myslíte, že Vašim rostlinám bude stačit, když půdu obohatíte samotným podhoubím, musíme Vás zklamat. Ono samo podhoubí sice obsahuje různé půdní houby, ale bohužel v tak malém množství, že by zde nebyl žádný znatelný efekt. Právě proto se zabýváme jejich množením a zpracováním, aby z nich měl užitek každý pěstitel.

Je jen jeden druh půdních hub?

Právě naopak. Je více druhů a proto odborníci postupně z podhoubí oddělí, rozmnoží a zpracují jednotlivé houby tak, aby vyhovovaly potřebám a požadavkům zákazníků a pěstitelů. Různé druhy rostlin totiž potřebují různé druhy mykorhizních hub a to se docílí jen odborným zpracováním.

Je mykorhiza hnojivo?

Ne. Mykorhizní houby jsou živé organismy. Dokáží rostlinu podporovat po celý její život. Toho žádným hnojivem nedocílíte. Hnojivo je důležité, protože i houby z něho mohou čerpat živiny pro svůj růst. Nejlepší je ovšem ve spojení s mykorhizními houbami používat přírodní hnojivo, např. Conavit®
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
 SYMBIVIT® 750g
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
 SYMBIVIT® 750g
STANDARD
PRAHA POŠTOU
 SYMBIVIT® 10kg
STANDARD
NA OBJEDNÁVKU -


Vysvětlivky
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.