Prunus laurocerasus 'MANO'

Prunus laurocerasus
Prunus laurocerasus 'MANO'
bobkovišeň lékařská - strom
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Stromy
náhled foto
V našich klimatických podmínkách roste přirozeně velmi málo stálezelených stromů a valná většina z nich jsou jehličnany. Přitom neopadavé listí je tak krásné a atraktivní o to více, pokud jej vidíte ve větší výšce, než když roste jako keř. Zejména od podzimu do jara oceníte hustě olistěný strom s neopadavou korunou v zahradě, kde ostatní rostliny spí. Proto pro vás sháníme a pěstujeme ty nejotužilejší druhy a odrůdy stálezelených dřevin zapěstovaných nebo roubovaných na kmeni, abyste si i ve vaší zahradě mohli užít stromy s listy po celý rok.

Bobkovišeň Mano je jednou z nejvhodnějších odrůd pro pěstování ve formě stromu, neboť roste pomaleji a do moc pěkného, kulovitého tvaru. Koruna je souměrná i bez stříhání a nabízí středně velké, sytě zelené, lesklé listy široce elipčitého tvaru. Přibližně v květnu rostlinu zdobí bohatá násada voňavých květů v kratších, vzpřímených hroznech, po kterých následují černé kuličky plodů. Plody nejsou jedovaté, jak se traduje, pouze zrníčka v nezralých, zelených bobulkách mohou způsobit potíže. Jinak jsou oblíbenou potravou ptáků. Pokud o plody nestojíte, můžete po odkvětu rostlinu ostříhat. Vytvoří si nové, čisté větve a bude ještě hustší.

Bobkovišně potřebují vlhkou, mírně kyselou půdu, bohatou na živiny. Pokud začnou listy žloutnout, bývá to nedostatkem živin, nebo chlorózou (přemírou vápna v půdě). Stačí dodat hořkou sůl nebo upravit pH půdy na kyselou reakci. Jakmile dobře zakoření, svými houževnatými kořeny prorostou do hlubších vrstev půdy, odkud načerpají dostatek živin, aby byly krásné. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Rostlina by neměla vyschnout před zamrznutím země. Mano je velmi dobře mrazuvzdorná a dobře zakořeněná snáší teploty do cca -27°C.

Poslední revize 01-04-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus laurocerasus 'Anbri' ETNA®
Prunus laurocerasus 'Renlo' RENAULT ACE®
Prunus laurocerasus 'OTTO LUYKEN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.