Albizia julibrissin 'Boubri' OMBRELLA®

Albizia julibrissin 'Boubri'
Albizia julibrissin 'Boubri' OMBRELLA®
kapinice, perská akácie
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná (výborná drenáž)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Exotika
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Čeleď mimózovitých, která je nyní již moderně zařazena pod velkou skupinu – čeleď bobovitých, je velmi oblíbená zejména v jižních státech, převážně díky své odolnosti vysokým teplotám a suchu. V našich podmínkách se daří pouze druhu julibrissin a odrůdám, kterým byla šlechtěním vštípena navíc vysoká odolnost vůči mrazu.

Ombrella® je krásným zástupcem této čeledi. Jedná se o náhodně získanou selekci z jižní Francie, která byla podrobena zkoumání a šlechtění a patentována pod jménem Boubri. Od základního druhu se liší tmavšími listy a sytěji vybarvenými květy.

Květy jsou exoticky vyhlížející „chlupaté kuličky“ o průměru 3-5 cm, sytě růžově-červené a voňavé! Strom může ve vhodných podmínkách (viz níže) nakvétat celé léto. Listy jsou sytě zelené, několikanásobně zpeřené a připomínají kapradinu. Na noc se vždy zavřou a ráno znovu otevřou (jako při doteku mimóza). Olistění je husté a jemné, čímž si tato albizie v anglickém názvu vysloužila pojmenování hedvábný strom.

Ombrella®, narozdíl od naprosto mrazuodolného, spíše keřovitého kultivaru Ernest Wilson, snáze tvoří vzpřímený kmen, takže je vhodnější pro stromové formy. Koruna je téměř plochá, nepravidelně deštníková. Celkový dojem z tohoto stromu je velmi exotický a do našich podmínek přináší tolik cenné letní kvetení.

Rostlina potřebuje neutrální až zásaditou, sluncem vyhřívanou půdu a plné slunce. Zamulčování je dobré na zimu, ale v létě dá přednost i mírnému suchu v horní vrstvě země, aby se co nejvíce prohřály kořeny a lépe kvetla. Má ráda chudé půdy, hnojení můžete použít pouze na podporu květu. Pokud ji budete hnojit dusíkatými hnojivy, poroste extrémně rychle, výhony nevyzrají a zmrznou. Spolehlivá mrazuvzdornost je -20°C, ale při vyzrálém dřevě a na chráněném místě si dokáže poradit s teplotami až do -25°C. Silnější mrazy jsou u nás výjimečné a nárazové a většinou nedokáží zahubit celou rostlinu. Pokud větve omrznou, snadno a rychle rostlina obráží z nepoškozeného, i staršího dřeva.

Dejte si pozor na žloutnutí listů v sezóně a odumírání větví – mohlo by se jednat o vážnou chorobu fusariové vadnutí. Přečtěte si tento článek. Vřele doporučujeme váš strom každoročně preventivně ošetřit proti této půdní houbě, která se u nás bohužel často vyskytuje.

Poslední revize 06-02-2008; 23-07-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Albizia julibrissin 'Boubri' výška 30-40 cm
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Albizia julibrissin 'Boubri' výška 30-40 cm
HOBBY
PRAHA POŠTOU
Albizia julibrissin 'Boubri' OMBRELLA® výška kmene 80-100 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Albizia julibrissin 'Boubri' OMBRELLA® výška kmene 80-100 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM
Albizia julibrissin 'Boubri' výška 100-125 cm, šířka 100-125 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM
Albizia julibrissin 'Boubri' OMBRELLA® výška 150-175 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM
Albizia julibrissin 'Boubri' OMBRELLA® výška 150-175 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Albizia julibrissin
Albizia julibrissin 'Pos1' TROPICAL DREAM
Albizia julibrissin 'ROUGE SELECTION'
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.