Echinacea 'Bullechi01' SUN MAGIC VINTAGE RED

Echinacea 'Bullechi01'
Echinacea 'Bullechi01' SUN MAGIC VINTAGE RED
třapatka
VZRŮST nízká trvalka
 středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová až červená
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Sérii třapatek SUN MAGIC VINTAGE šlechtí v německé školce Bull Gartenbau Hartwig Bull. Jeho cílem bylo vyšlechtit a vybrat takové odrůdy, které budou nejenom krásné, ale zároveň nabídnou uniformní vzhled, nekompromisní zdraví a odolnost při pěstování. Nejdůležitějšími faktory pro výběr odrůd byly pevné stonky a nápadné, ploché a pevné květy, které sledují své obdivovatele s optimismem.

Třapatka SUN MAGIC VINTAGE RED nabízí atraktivní, syté květy, jejichž barva je směsí několika tónů: růžové, oranžové, lososové a fuchsiové. Výsledek je měkce červený a naprosto fantastický. Květy jsou asi 6-7 cm široké, mají tmavě oranžové až mahagonově hnědé, vypouklé středy skýtající množství nektaru, k němuž se dostanou hlavně čmeláci a motýli, ale i včela si k němu najde cestu při okraji kupole. Životnost jednotlivých květů 2-3 týdny. Stonky jsou tmavé, pevné a krátké – většinou jen asi 30-40 cm vysoké a je jich velké množství. Listy jsou dlouhé, široce kopinaté, sytě zelené, mírně drsné a zdravé. Rostlina tvoří husté a kompaktní trsy.

Po odkvětu stačí odlomit květ nebo odstřihnout u prvního až druhého listu, stonek zachovejte, protože podél něj vyrůstají další poupata, která neúnavně pokračují v kvetení až do konce prázdnin. Tvorbě nových poupat určitě pomůže pravidelné letní hnojení hnojivem na kvetoucí rostliny nejraději každé 2 týdny. Pozor si dejte brzy na jaře na slimáky, aby vám nezdevastovali nové rašení – rostlina raší později než ostatní trvalky, kdy už jsou i tito nevítaní plži v ničivé síle.

Třapatka poroste téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kdy plně vynikne barva květů. Můžete ji zkusit umístit i do záhonu s vysypanými kamínky, kde barva květů bude zářit nejvíce. Dejte si u těchto hybridních třapatek záležet na výsadbě – kvalitní, živná, propustná zem, ale dostatečné vlhko do konce sezóny, aby před zimou dobře zakořenila. Od dalšího roku zálivky většinou není třeba. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 16-08-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Echinacea 'SENSATION PINK'
Echinacea 'Hilmoosymp' MOOODZ® Sympathy
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.