Veronica gentianoides 'TISSINGTON WHITE'

Veronica gentianoides
Veronica gentianoides 'TISSINGTON WHITE'
rozrazil hořcovitý
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:bílá a fialová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled foto
Rozrazil hořcovitý pochází ze Středního Východu (Turecko, Kavkaz) a přirozeně se vyskytuje nejen v řídkých lesích, ale i na skalnatých až horských lokalitách s drsným počasím, kde není nouze o sucho, v létě horko, v zimě mráz a nepříliš dobré půdní podmínky. Jeho semena si nacházejí vlhké štěrbiny mezi kameny, kde vyklíčí a vyrostou v efektní trvalku, jejíž botanický druh může mít až 80 cm na výšku v době květu. V zahradách se ale pěstují odrůdy výrazně menšího růstu s atraktivními květy.

Tissington White je oceňovaná odrůda rozrazilu hořcovitého z anglického Derbyshire z roku 1991. Nese velké, téměř bílé květy s atraktivními fialovými žilkami, které jsou složené v klasovitých, vzpřímených květenstvích na asi 40 cm vysokých stoncích. Kvetení začíná koncem května a v dobrých podmínkách může pokračovat až do začátku srpna. Listy jsou široce kopinaté, tmavě zelené, lesklé a v běžných zimách neopadavé.

Tento rozrazil není náročný na půdu, pokud bude dostatečně odvodněná. V přírodě může obývat i lehce podmáčená stanoviště, ale pouze tehdy, když tam sám vyklíčí – nelze do podobných podmínek přesadit dospělou rostlinu, která byla do té doby zvyklá na odlišné podmínky. Nejlépe mu vyhovuje středně živná či chudá a dobře propustná půda, přednostně vápenitá až neutrální, která nebude příliš vysychat. Ideální je slunné stanoviště, ale roste i v lehkém polostínu. Častější zálivkou v suchém létě si zajistíte zdravější růst. Plně mrazuvzdorný do neuvěřitelných -42 °C.

Poslední revize 02-05-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Veronica gentianoides 'TISSINGTON WHITE'
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Veronica prostrata 'NESTOR'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.