Echinacea 'Hilmoocour' MOOODZ® COURAGE

Echinacea 'Hilmoocour'
Echinacea 'Hilmoocour' MOOODZ® COURAGE
třapatkovka
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Série třapatkovek MOOODZ® pochází z Holandska a ve firmě Takii Europe je šlechtí Diony de Bont. Rostliny se vyznačují jednodušším množením, hustým větvením již mladých rostlin a velmi dlouhou dobou kvetení, což zajistí brzkou a zároveň déle trvající krásu bohatě nakvetlého trsu.

Třapatkovka MOOODZ® COURAGE je dalším krásným přírůstkem do „náladové“ série MOOODZ®. Tvoří spíše kratší stonky s výrazně nachově vybarvenými květy. Přestože nachová barva je pro třapatku typická, má to ostatně ve svém druhovém jméně, tady je tak nějak zářivější, svítivější a bádám nad tím, čím to je. Možná okvětní plátky obsahují více růžové, možná je to kontrastem s extrémně tmavým středem na čerstvě vykvetlých rostlinách, ať už tak či tak, vypadá směle. Dost možná proto dostala ono odrůdové jméno ‚Kuráž‘, protože nebojácně a kurážně, i když na nízkých stoncích, to všem kolem natře. Tvoří kompaktní a husté trsy a kvete od července až do podzimu. Listy jsou široce kopinaté, kratší, tmavě zelené a vyrůstají podél stonků vzhůru.

Třapatky jsou krásné a nenáročné trvalky, které kvetou od první poloviny léta až do podzimu. Středové tyčinky schovávají nektar tolik vyhledávaný motýly a čmeláky. Otrhávání odkvetlých květů prodlouží kvetení. Stonky jsou velice pevné a odolávají nárazovým dešťům i větru.

Třapatka poroste téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci, pouze nesnáší příliš kyselou půdu. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kdy plně vynikne barva květů. Pozor zjara na nájezdy slimáků, kteří dokážou sežrat mnoho z nového rašení. Mrazuvzdorná do min. -29 °C, možná ještě o něco více.

Poslední revize 08-10-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Echinacea 'SENSATION PINK'
Echinacea MOOODZ® 'Awake'
Echinacea 'AMAZING DREAM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.