Kniphofia uvaria 'GRANDIFLORA'

Kniphofia uvaria
Kniphofia uvaria 'GRANDIFLORA'
mnohokvět, Kleopatřina jehla
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:žlutá a červená
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Mnohokvět Grandiflora patří k mohutnějším odrůdám této atraktivní trvalky. Nese válcovitě uspořádaná, klasovitá květenství složená z drobných, lesklých, trubkovitých květů, které jsou na spodní části květenství žluté, poté krátce přecházejí do oranžové a nejvíce květů až do kohoutku má sytě šafránově červenou barvu.

Vzpřímené stonky jsou nápadně silné, v průřezu kulaté, dužnaté, přesto pevné a dosahují až jednoho metru výšky. Kvetení začíná koncem června a trvá 6-8 týdnů – podle stáří a síly rostliny. Listy jsou úzce mečovité, vzpřímené, středně zelené.

Mnohokvět se hodí jak do moderních nebo exoticky laděných zahrad, tak i do smíšených trvalkových záhonů, které doplní o přísně vertikální akcent a přinese vítaný kontrast s jinak tvarovanými rostlinami. Pěstování v nádobách není příliš vhodné ani nijak zvlášť estetické.

Pěstujte jej výlučně na slunečném stanovišti s dobrou půdou, bohatou na živiny, středně vlhkou, ale dobře odvodněnou. Pokud mu takové podmínky připravíte, zvládne mrazy až -27 °C. Doporučujeme zimní přikrývku chvojím jako ochranu před holomrazy nebo svázat listy podobně jako trsy ozdobných trav. Chraňte mladé rašení stonků s květovými poupaty před slimáky. Hnojení květovými hnojivy je užitečné od konce jara do konce léta, ale není nutné. Neúspěch v pěstování mnohokvětů nebývá zapříčiněn mrazem, ale nedostatečně propustnou půdou nebo nájezdy slimáků.

Poslední revize 16-07-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Kniphofia uvaria  'FLAMENCO'
Kniphofia 'ALCAZAR'
Kniphofia caulescens
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.