Heuchera 'Tnheuner' NORTHERN EXPOSURE™ Red

Heuchera 'Tnheuner'
Heuchera 'Tnheuner' NORTHERN EXPOSURE™ Red
dlužicha
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ rudá
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ duben - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Americká trvalková školka Terra Nova® Nurseries se díky šikovné ruce a odhadu jejich šlechtitelky Janet Egger stala za léta své existence synonymem pro heuchery. Na svém kontě jich mají již opravdu mnoho, jedna hezčí než druhá. A když už by se mohlo zdát, že není s čím novým přijít na trh, roku 2017 představuje svou sérii s názvem NORTHERN EXPOSURE™, jež v sobě snoubí úspěch kanadských kvetoucích dlužich z výzkumné stanice Modern Research v Manitobě a Janetino šlechtění druhu h.richardsonii s atraktivně laločnatými listy podobnými pelargoniím. Nejenže se podařilo vyšlechtit rostliny krásné, ale prohloubila se i jejich mrazuvzdornost až do -40 °C (ne že bychom to zrovna u nás potřebovali, ale pro nejchladnější země Evropy to jistě úspěch je) a rovněž odolnost rzi.

Dlužicha NORTHERN EXPOSURE™ Red nese sytě červenohnědé listy s náznakem oranžové barvy. Jejich tvar se odborně nazývá orbikulární, což v lidské řeči znamená zakulacený. Okraje jsou zvlněné a mělce laločnaté, žilnatina výrazná. Jsou neopadavé. Již v dubny vyrůstají asi 35 cm vysoké, tenké, červené stonky s droboučkými, světle žlutými květy, jež krásně kontrastují s barvou listů. Dlužicha je trvalka a roste bujně do pěkného, polštářovitého trsu. Odrůdu vyšlechtila Janet Egger a je chráněna patenty č. PP29420 (USA-2018) a EU51863 (Evropa-2019).

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Nejraději mají lehce přistíněná stanoviště a rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Ale s občasnou zálivkou snesou i plné slunce vyjma světlolistých odrůd, nejsou-li na slunce výslovně určené. Dají se pěstovat i ve stínu, kde budou jejich barvy méně výrazné. Na jaře odřežte všechny listy a nechte ji celou opětovně narašit pěknými, novými listy. Tato série je mrazuvzdorná jsou do cca -40 °C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 02-01-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Heuchera 'BERRY SMOOTHIE'
Heuchera 'CHERRY COLA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.