Viburnum davidii

Viburnum davidii
Viburnum davidii
kalina Davidova
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.6-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ bílá
NÁROKY NA SLUNCE polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Tato stálezelená kalina Davidova může být opravdovým skvostem ve vaší sbírce. Nese smaragdově zelené, oválné listy s výraznou texturou 3 hlavních žil, které dodávají na plasticitě tohoto keře. Bonusem navíc jsou sytě červené až vínové řapíky listů, mladé větvičky a květní poupata. Ta se otevírají v našem klimatu brzy zjara a v teplých oblastech ještě na podzim v bílé laty drobných květů, ale v závodu o krásu nemají šanci dostihnout listy. Pokud jsou květy opyleny, vyrostou z nich modré, nejedlé plody.

Kalina Davidova je ideální rostlinou na kraj záhonu jako samostatná, nižší solitéra, nebo nabídne výborný výplňový doplněk v kombinaci s vyššími keři či stromy s kmenem. Roste převážně do šířky, pomalu a kompaktně do přízemního, později lehce vypouklého tvaru o výšce kolem 60-70 cm ve středoevropských podmínkách a šířce něco přes jeden metr.

Potřebuje humózní, rovnoměrně vlhkou a přednostně mírně kyselou půdu. Ideální umístění je v polostínu nebo tam, kde v zimě nebude svítit ostré slunce, které by jí vysušovalo stálezelené listy. Pokud je přikryta sněhem, zvládne i teploty lehce pod -24°C. Naše rostlina takto přežila -27°C po 3 noci za sebou. Při popálení horní vrstvy listů po zimě je spolehlivě obnoví sama, nebo ji lehce ostříhejte a rostlina navíc zhoustne.

Poslední revize 13-10-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Viburnum cinnamomifolium
Viburnum davidii 'ANGUSTIFOLIA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.