Liquidambar acalycina

Liquidambar acalycina
Liquidambar acalycina
ambroň čínská
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Ambroně jsou velmi efektní stromy, které se často zaměňují s javory. Důvodem jsou hluboce vykrajované listy, javoru velmi podobné, ale střídavé. Opadávají velmi pozdě a na stromě zůstávají viset cca 3 cm plody – měkce pichlavé kuličky.

Acalycina je parádní kousek mezi ambroněmi. Jedná se o zvláštní a méně běžný druh, který se od ostatních ambroní liší zejména tvarem a barvou listů. Jsou na první pohled pouze trojcípé, poslední dva cípy, které by počet doplnily na 5 cípů, jsou tak mrňavé, že nestojí za zmínku, ale celkový efekt listu nijak nepoškodí. Na jaře raší zbarvené do měděné až červenohnědé barvy a co je ještě atraktivnější, že koncové listy si tuto barvu ponechávají i v sezóně, tedy během celého léta. Na podzim se mění na oranžovou a vínovou. Tento druh ambroně neroste příliš rychle, ale pěkně hustě a jakmile vytvoří pěknou korunu, budou vám jej závidět všichni kolemjdoucí.

Tvar stromu je úzce pyramidální, koruna lehce zaoblená až oválná. Snáší jakoukoliv půdu, raději vlhčí ale dobře odvodněnou a nejlépe se mu daří v živné, mírně kyselé zemi bez obsahu vápence. Plně mrazuvzdorný do min. -27°C.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Acer negundo 'SENSATION'
Liquidambar acalycina 'BURGUNDY FLUSH'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.