Echinacea 'PICCOLINO'®

Echinacea
Echinacea 'PICCOLINO'®
třapatka nachová
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Piccolino® je překrásný počin mezi třapatkami, o který se zasloužil šlechtitel Marco van Noort z holandského Garmondu. V roce 2008 zkřížil několik druhů a odrůd třapatky s cílem vyšlechtit co nejkompaktnější a bohatě kvetoucí rostlinu. Úspěšný výsledek se dostavil brzy a již o 3 roky později byl patentován pod číslem PP23348.

Piccolino® je zakrslá třapatka s pevnými stonky o výšce mezi 20 a 30 cm. Tvoří plné květy zářivě růžové barvy, které v raném stádiu mají po obvodu jednu sadu delších okvětních plátků a vypouklou středovou hlavičku, z níž se rozvinou další drobnější plátky, čímž květy nabudou na plnosti do téměř sasankového vzezření. Kvete neúnavně od července až do konce léta.

Středové tyčinky schovávají nektar tolik vyhledávaný motýly a čmeláky. Otrhávání odkvetlých květů prodlouží kvetení. Listy jsou kopinaté, mírně lesklé, tmavě zelené a zřídka se objevují i podél stonků vzhůru. Stonky jsou velice pevné a odolávají nárazovým dešťům i větru.

Třapatky jsou krásné a nenáročné trvalky, porostou téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kdy plně vynikne barva květů. Piccolino® je mrazuvzdorná do cca -34°C a je vhodná do venkovních kontejnerů.

Poslední revize 04-01-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Echinacea 'RASPBERRY TRUFFLE'
Echinacea 'SENSATION PINK'
Echinacea 'Apecssipi' SUNSEEKERS PINK
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.