Kniphofia 'PAPAYA POPSICLE'™

Kniphofia
Kniphofia 'PAPAYA POPSICLE'™
mnohokvět, Kleopatřina jehla
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená až oranžová až žlutá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Sérii mnohokvětů Popsicle™ vyšlechtili v americké školce TerraNova Nurseries a krom krásy květů vyniká skvělou mrazuvzdornosti stejně jako odolností vůči těžším půdám - jinými slovy skvělá kombinace pro české a slovenské zahrady. Výraz popsicle znamená nanuk, ale asi bych nedoporučoval květy olizovat ani skladovat v mrazáku :-)

O papáje se tvrdí, že je to jedno z nejlahodnějších druhů ovoce, pokud se utrhne v plné zralosti přímo ze stromu. A je pravdou, že jeho barevnost přímo vybízí k ochutnání. Stejné je to i s novým mnohokvětem Papaya Popsicle™, který nabízí nádhernou kombinaci ohnivě červené, oranžové a žluté. Květenství jsou vzpřímené klasy a vykvétají většinou od poloviny července. V případě výborných pěstebních podmínek (hlavně dostatečně živná zem) kvete bez přestávky až do září - doporučujeme odřezávat odkvetlé stonky. Květy se otevírají zespoda nahoru. Stonky jsou pevné, téměř kulaté a dosahují kolem 50 cm a ve větru ani dešti se neohýbají. Listy jsou sytě zelené, úzké a čárkovité, připomínají listy denivek, jen jsou tužší.

Mnohokvět se pěstuje na slunečném stanovišti s dobrou půdou, bohatou na živiny, středně vlhkou, ale dobře odvodněnou. Přesto z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že řada Popsicle™ je vyzkoušená i v horších = těžších půdách, které zvládá na výbornou a nadále se rozrůstá. Pouze pozor na slimáky - jakmile se začnou u země tvořit poupata, okamžitě je ucítí a jdou je spást. Nejsou líní v noci vyšplhat ani na vysoký stonek, když to u země nestihli. Výborná mrazuvzdornost do -24°C, možná i o pár stupňů níže.

Poslední revize 15-09-2012; 04-12-2017
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Kniphofia 'PAPAYA POPSICLE'™
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Kniphofia 'PAPAYA POPSICLE'™
De Luxe
ZIMNÍ SKLAD POŠTOU


Podobné rostliny
Kniphofia uvaria  'FLAMENCO'
Kniphofia 'ALCAZAR'
Kniphofia 'ORANGE VANILLA POPSICLE™'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.