Acer palmatum 'CORALLINUM'

Acer palmatum
Acer palmatum 'CORALLINUM'
japonský javor, javor dlanitolistý
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:růžová a lososová a zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Corallinum je japonský javor, který bývá často zaměňovaný s odrůdou Sangokaku a nutno přiznat, že i my jsme se s ním dost natrápili. Chápu, korálově růžová barva Sangokaku k záměně svádí, ale znáte to - pravda je tam někde venku ...

Japonský javor Corallinum - jeho pravá verze je téměř sběratelskou vzácností s atraktivní barevnou hrou. Jedná se o opadavý keř s hustým větvením spíše tenčích větévek v rozložitém habitu. Pěticípé listy zjara raší těžko popsatelným odstínem - korálově růžové okraje, broskvově načervenalá plocha listu, které někdo povšechně připodobňuje k barvě krevet. S postupujícím jarem se zářivě růžová pomalu vytrácí a nastupuje měkce, světle vínově červená s hnědými tóny začátkem léta a trvá přibližně do půlky prázdnin. Na krátký čas horkého léta listy zezelenají, aby s koncem léta a příchodem podzimu začaly opět nabírat červenou, tentokrát křiklavě karmínovou a to až do opadání. Barva mladších větviček kopíruje barvu listů.

Roste pomalu do dómovitého, hustého keře a jeho šířka je vždy až o polovinu větší než výška.
Je vhodný na plně osluněná stanoviště, pokud je vysazen v dobré, rovnoměrně vlhké půdě a máme vyzkoušeno, že dobře barví i mírném polostínu. Lze jakkoli tvarovat řezem během bezmrazého období zimy nebo v polovině léta.

Javory dávají přednost kyselejší půdě, vlhčí – nikoli přemokřené, propustné. Kořeny zamulčujte. Vzhledem k menší velikosti je vhodný i do malých zahrad a předzahrádek či větších venkovních kontejnerů, kde je potřeba pravidelně vlhčit (bez podmisky). Plně mrazuvzdorný do cca -27°C.

Poslední revize 22-02-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Acer palmatum 'CORALLINUM' výška 40-60 cm
STANDARD
JARO 2024
-


Podobné rostliny
Acer palmatum 'BENI MAIKO'
Acer palmatum 'SHINDESHOJO'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.