Acer palmatum 'CORALLINUM'

Acer palmatum
Acer palmatum 'CORALLINUM'
japonský javor, javor dlanitolistý
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:růžová a lososová a zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Corallinum je japonský javor, který bývá často zaměňovaný s odrůdou Sangokaku a nutno přiznat, že i my jsme se s ním dost natrápili. Chápu, korálově růžová barva Sangokaku k záměně svádí, ale znáte to - pravda je tam někde venku ...

Japonský javor Corallinum - jeho pravá verze je téměř sběratelskou vzácností s atraktivní barevnou hrou. Jedná se o opadavý keř s hustým větvením spíše tenčích větévek v rozložitém habitu. Pěticípé listy zjara raší těžko popsatelným odstínem - korálově růžové okraje, broskvově načervenalá plocha listu, které někdo povšechně připodobňuje k barvě krevet. S postupujícím jarem se zářivě růžová pomalu vytrácí a nastupuje měkce, světle vínově červená s hnědými tóny začátkem léta a trvá přibližně do půlky prázdnin. Na krátký čas horkého léta listy zezelenají, aby s koncem léta a příchodem podzimu začaly opět nabírat červenou, tentokrát křiklavě karmínovou a to až do opadání. Barva mladších větviček kopíruje barvu listů.

Roste pomalu do dómovitého, hustého keře a jeho šířka je vždy až o polovinu větší než výška.
Je vhodný na plně osluněná stanoviště, pokud je vysazen v dobré, rovnoměrně vlhké půdě a máme vyzkoušeno, že dobře barví i mírném polostínu. Lze jakkoli tvarovat řezem během bezmrazého období zimy nebo v polovině léta.

Javory dávají přednost kyselejší půdě, vlhčí – nikoli přemokřené, propustné. Kořeny zamulčujte. Vzhledem k menší velikosti je vhodný i do malých zahrad a předzahrádek či větších venkovních kontejnerů, kde je potřeba pravidelně vlhčit (bez podmisky). Plně mrazuvzdorný do cca -27°C.

Poslední revize 22-02-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Acer palmatum 'BENI MAIKO'
Acer palmatum 'SHINDESHOJO'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.