Cornus florida

Cornus florida
Cornus florida
dřín květnatý
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče

Dřín květnatý patří k neobvyklým a u nás méně běžným dřevinám, které ale nadchnou každého milovníka zahrad. Na zajímavém tvaru tohoto keře se brzy zjara objevují poupata, která nečekají na listy a při prvních teplejších dnech začínají pomalu rozvíjet své barevné listeny, jež máme často nesprávně za okvětní plátky a pro jednoduchost jim říkáme květy.

U tohoto základního druhu mají sněhově bílou barvu a vyrůstají v počtu 4 kolem malé hlavičky plné droboučkých minikvítků, ze kterých se na podzim tvoří atraktivní, lesklé, červené plody. Listy jsou přes sezónu jasně zelené, téměř svěšené a na podzim se barví do sytých odstínů červené, tmavě oranžové a vínové barvy.

Nemá rád víceré přesazování. Roste pomalu a maximální výšky se u nás můžeme dočkat pouze v parcích. Přirozený růst je patrovitý. Ať už jako vyšší keř nebo stromek s korunkou se jeho větve budou rozkládat převážně do stran. Potřebuje vlhko, nikoli mokro a živnou, kyselou zem. Plně mrazuvzdorný do cca -27°C (krátkodobě zvládne i -29°C).

Poslední revize 15-02-2011.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cornus ('KN30-8') 'VENUS®'
Cornus kousa 'TEUTONIA'
Cornus kousa var. CHINENSIS
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.