Soukromá zahrada - Bukovec u ČB - Realizace

Soukromá zahrada - Bukovec u ČBjaro 2011

Zahrada v Bukovci se svou velikostí a rozpočtem řadí ke střední úrovni našich realizací, které tvoříme. Takže ani velká, ani malá, prostě prostřední. Práce netrvala déle jak týden čistého času, i když počasí bylo docela vrtkavé.

Jedná se o pěkný pozemek na venkově s novostavbou ve střízlivém stylu s výhledem na les. Zahrada měla být pěkná, nepříliš zaplněná, aby zbyl dostatek místa pro malou holčičku na hraní, umístění houpačky a pískoviště a hlavně pestrý výběr něčeho k snědku – ovocné stromy a keříky jako meruňka, jabloň, borůvky, maliny atd. Pozemek byl po výstavbě domu dobře srovnaný, zatravněný, takže stačilo jen nakreslit projekt a začít sázet.

obrazek_1
Zahrada byla při naší první návštěvě téměř prázdná, pouze kolem cestičku u vstupu byly mladé buxusy, které měly čase vytvořit nízký plůtek.
obrazek_2
obrazek_3
Protože to bylo v polovině února, byla docela zima, ale jednu výhodu to přeci jenom mělo...
obrazek_4
... v jemném poprašku sněhu se dalo dobře nakreslit návrh umístění budoucích záhonů, takže si rodinka mohla udělat dobrý obrázek o plánovaných změnách.
obrazek_5
Vstupní část zahrady je hned vedle pozice u letní terasy tou nejdůležitější. Moje filozofie je vysazovat zde co nejvíce stálezelené rostliny, aby i v zimě, když chodíte domů, vás těšil pohled na něco živého a zeleného nebo i jinak barevného. Zde jsme vstup zvolili stejně střízlivě jako styl celého domu, přesto v budoucnu se rostliny rozrostou k sobě a udělají spojenou, přesto velice členitou a nápaditou kulisu vchodu. Tato fotka je ze začátku dubna ...
obrazek_6
... a tato z října téhož roku.
obrazek_7
obrazek_8
Zákaznice má ráda kamínky jako dekoraci a přála si je mít i v záhonech v poměrně velkém množstvím. Stačilo pouze rozdělit záhon tak, aby to vypadalo vkusně a bylo to. Takto to vypadalo po výsadbě v dubnu ...
obrazek_9
... a takto v říjnu.
obrazek_10
Všudypřítomné hračky jen potvrzují, že zahrada je opravdu v provozu :-)
obrazek_11
Protože měl být zachován částečný výhled do krajiny směrem k lesu, použité stromy a keře mají omezenou výšku a pouze doplní už tak pěkný pohled, aniž by vytvořily souvislou clonu.
obrazek_12
obrazek_13
Jedna zahrada je hotová a roste, tak vyrážíme na další :-)
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.