Betula pendula 'PURPUREA'

Betula pendula
Betula pendula 'PURPUREA'
bříza bílá
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Purpurea je červenolistou odrůdou břízy bílé z Francie z roku 1872. Podle druhového jména pendula by se mohlo zdát, že se jedná o převislou formu, ale není tomu tak. Toto jméno odkazuje na její tenoučké a ohebné mladé větve, které mírně převisají, zatímco kostra stromu zůstává vzpřímená. Roste rychle do úzce pyramidálního habitu a výšky kolem 4-5 metrů v zahradách a až dvojnásobek na volných prostranstvích (parky, arboreta), kde má více místa na kořeny.

Opadavé listy jsou standardně diamantového až trojúhelníkového tvaru jako u většiny bříz, na jaře raší zářivě vínově červené s bronzovými odstíny a dozrávají do vínově hnědé barvy v létě. Na podzim žloutnou. Během nejteplejších týdnů léta mohou vínový odstín mírně ztrácet a odhalit více temně zelený základ pouze s vínovým přelivem. Kůra kmene je světle šedá místy s vínovými odstíny.

Snáší jakoukoli půdu, má ráda vlhko a zvládne i mokro, ale jakmile dobře zakoření, výborně přežije i suchá léta. Nemá ráda posypové soli. Dobře zvládá silný vítr na otevřených prostranstvích. Neprospívá v hustém zápoji, kde má tendenci k řídnutí a pro nejsytější vybarvení listů vyžaduje plné slunce. Plně mrazuvzdorná do cca -45°C.

Poslední revize 10-01-2009; 19-01-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Betula pendula 'PURPUREA' výška 200-225 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Betula pendula 'PURPUREA' výška 200-225 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Betula ('Penci-2') ROYAL FROST
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.