Araucaria araucana 'ROBUSTA GHERI'

Araucaria araucana
Araucaria araucana 'ROBUSTA GHERI'
blahočet čilský
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
Exotika
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Blahočet čilský je opravdu jehličnan, který původně pochází z Chile, ale my pro vás máme speciální odrůdu z Itálie, přizpůsobenou evropským podmínkám.

Odrůda Robusta Gheri je selekcí, která v toskánských školkách přežila -22°C v roce 1985, což je zima, která se pokládala za zatím nejhorší v novodobé historii toho regionu. Vzhledově se od ostatních liší jen mírně, ale zkušené oko to pozná: kmen je mohutnější, širší, větve jsou dál od sebe a listy mají o něco světlejší barvu. Tvar je symetricky pyramidální, velmi elegantní. Dospělé stromy nesou atraktivní, velké, kulaté šišky, jejichž semena jsou jedlá.

Roste velmi pomalu. Výška se může velmi lišit dle výsadbových podmínek a konkrétního mikroklimatu. U nás se předpokládá v dospělosti mezi 3 a 4m. Tolerantní vůči všem typům půd. Přednost dává vlhčí, ale dobře odvodněné zemi, aby na zimu nestál ve vodě. Pozor na přílišné hnojení. Chraňte před ostrým, zimním, vysušujícím větrem. Ověřená mrazuvzdornost do min. -24°C.

Poslední revize 09-01-2009; 05-02-2010
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cunninghamia lanceolata
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.