Magnolia grandiflora 'EDITH BOGUE'

Magnolia grandiflora
Magnolia grandiflora 'EDITH BOGUE'
magnólie velkokvětá
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Květy v létě
Exotika
Magnólie
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Chcete-li exkluzívní stálezelený strom s obřími květy po celé léto, který si budete závidět i vy sami, pořiďte si velkokvětou magnólii. Naše zahradnictví se specializuje na stálezelené dřeviny a vyhledáváme pro vás ty nejlepší a zkoušíme ty nejotužilejší druhy.

A teď si podržte klobouky: kultivar velkokvěté magnólie Edith Bogue je mezi stálezelenými magnóliemi na světě zřejmě nejmrazuvzdornějším druhem, který přežil až -30°C!! Onehdy totiž paní Bogueové ze severní části New Jersey v USA během kruté zimy zmrzly všechny magnolie a zůstala pouze jedna. Tak ji začala množit a zjistila, že je extrémně odolná. Nyní je jistě milionářka.

Květy jsou skvostné, krémově bílé ve tvaru lotosu, mají cca 30 cm v průměru a objevují se od června do října. Listy jsou podlouhlé, sytě zelené, kožovité, zespod hustě pokryté drobnými rezavými chloupky. Oproti ostatním druhům má rozkladitější větve. Opylené květy nesou šišky se semeny, která vcelku spolehlivě klíčí, pokud je necháte na stromě přemrznout do jara. Kvete už ve velmi mladém věku – od 3 let.

Pro spolehlivý růst je dobré najít jí vhodné místo. Přestože je velmi mrazuvzdorná, uděláte dobře, pokud ji nenecháte trápit na ostrém zimním větru. Zem potřebuje kyselou, velmi úrodnou, vlhkou ale ne mokrou, propustnou. Starším rostlinám vyhovuje jíl, ze kterého pomalým prorůstáním čerpají živiny. Mladou rostlinu při dlouhotrvajících nebo silných mrazech pod -20°C, stejně jako při kombinaci silného slunečního svitu a silného mrazu je nutné zakrýt bílou netkanou textilií, a to pouze na DOBU NEZBYTNĚ NUTNOU (max. 2 týdny). V zimě, pokud není zmrzlá zem, zalévejte!

Poslední revize 14-02-2008.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Magnolia grandiflora 'VICTORIA'
Magnolia grandiflora 'EXMOUTH'
Magnolia grandiflora ('Praecox') 'GOLIATH'
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.