Acer palmatum (syn. Cristatum) 'SHISHIGASHIRA'

Acer palmatum (syn. Cristatum)
Acer palmatum (syn. Cristatum) 'SHISHIGASHIRA'
japonský javor, javor dlanitolistý
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.3-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Japonské javory vždy patřily mezi vrcholné okrasy pěstěných zahrad. Tvar stromu je natolik osobitý, že jej doporučujeme nechat růst divoce, bez „výchovných“ řezů.

Shishigashira je další z mnoha úchvatných odrůd mezi japonskými javory, tentokrát s malými, hluboce vykrajovanými, pokroucenými listy, které rostou jakoby v trsech. Jejich barva je v sezóně sytě zelená a na podzim se mění na výrazně zlatavě žlutou až oranžovou s červenými a rezavými odstíny. Na keři vynikají jeho silné, tlusté větve se zelenou borkou, díky nimž vypadá jako velká bonsaj.

V Japonsku je tento kultivar nazývaný Lví maska, což bývá i tradičním dárkem při narození syna. Má chránit dobré zdraví a přinést bohatství. Javor tohoto jména tudíž symbolizuje ochránce zahrady.

Roste velice pomalu a hustě do zvláštně vzpřímeného, trochu bizardního tvaru. Dospělý strom měří cca 2,5m, ve stáří může dorůst něco málo přes 3m. Pěstujte jej na slunci a dbejte na dostatečně vlhkou zem. Javory rostou lépe v kyselejší půdě, vlhčí – nikoli přemokřené, propustné. Kořeny zamulčujte. Miluje umístění s vyšší vzdušnou vlhkostí, například poblíž jezírek a vodních toků, ale není to nezbytné. Plně mrazuvzdorný do cca -27°C.

Poslední revize 18-05-2011; 06-01-2012
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Acer palmatum (syn. Cristatum) výška 40-60 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Acer palmatum (syn. Cristatum) výška 80-100 cm, šířka 30 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Acer palmatum (syn. Cristatum) výška 80-100 cm, šířka 30 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Acer palmatum 'KINKY KRINKLE'
Acer palmatum 'MIKAWA-YATSUBUSA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.