Acer palmatum (Dissectum group) 'GARNET'

Acer palmatum (Dissectum group)
Acer palmatum (Dissectum group) 'GARNET'
japonský javor, javor dlanitolistý
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Japonské javory vždy patřily mezi chlouby pěstěných zahrad. Jsou to osobité keře, či nižší, zato rozložité stromy, jež se nedají přehlédnout a vhodně umístěné dokáží vykouzlit ojedinělou atmosféru, aniž byste nutně museli tvořit japonskou zahradu. Přestože na trhu je již velmi mnoho odrůd červenolistých druhů, čím dál častěji se zaměřujeme na ověřené druhy, které mají nejvíce atraktivních faktorů pro české klima.

Odrůda Garnet je jedním z nejpopulárnějších japonských javorů vůbec. Již dlouhá léta si získává příznivce na celém světě, kde jej lze pěstovat. Středně velké, velmi hluboce vykrajované listy vypadají jako nastříhané sněhové vločky a hustě pokrývají celý keř. Proto se této skupině říká „stříhanolisté“. Když zjara raší, jsou zářivě červené. V létě se zbarví do spolehlivé vínové, místy s červenohnědými a zelenými odstíny na neosluněných partiích, ke konci léta jsou temně vínové a na podzim se mění na ohnivě červenou.

Roste pomalu, více do šířky než do výšky a tvoří nepravidelný keř s mírně převislými větvemi. Může být i roubovaný na kmínek, aby vytvořil převislou korunu ve vyšším patře. Pro dobrý růst potřebuje propustnou, kyselou zem (bohatou na rašelinu), která nebude vysychat. Červenolisté odrůdy japonských javorů snáší i plné slunce po celý den, pokud je dobře zamulčujete, aby i v horkých dnech léta měly kořeny v chladnější, vlhké zemi. Bude se jim dařit i v polostínu, kde barva bude rovněž spolehlivá, ale ne tak výrazná.

Lze jej stříhat, tvarovat nebo formovat do bonsaje. Nejdříve po odeznění všech mrazů a nejpozději v polovině léta. Tvar stromu je ale natolik osobitý, že jej doporučujeme nechat růst divoce, aby vynikla nepravidelná stavba, která z každého kusu činí originál. Jakmile se začnou
krabatět a zasychat konce listů, je možné, že byl napaden moniliózou - co nejdříve ošetřete vhodným fungicidem. Rostliny starší 3-5 let (podle vyzrálosti dřeva) jsou plně mrazuvzdorné do cca -30°C.

Poslední revize 20-12-2007.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Acer palmatum (Dissectum group) výška 80-100 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Acer palmatum (Dissectum group) výška 80-100 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU
Acer palmatum (Dissectum group) výška 80-100 cm, šířka 40-60 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Acer palmatum (Dissectum group) 'INABA SHIDARE'
Acer palmatum (Dissectum group) 'TAMUKEYAMA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.