Leucanthemum BROADWAY LIGHTS™

Leucanthemum
Leucanthemum BROADWAY LIGHTS™
kopretina
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:krémová a žlutá
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Kopretiny jsou tak jednoduché a přitom geniálně elegantní trvalky, že žádná kvetoucí zahrada by neměla být bez některé z mnoha dostupných odrůd. A pro jejich milovníky tu máme jednu lahůdku. Broadway Lights™ je objev z roku 2006 a postaral se o ni německý šlechtitel Manfréd Mehring-Lemper z institutu v Hannoveru. Jedná se o odrůdu s velkými květy a sytě žlutou barvou květů při rozkvětu, přes máslově žlutou do krémové až téměř bílé. Na jedné rostlině v průběhu kvetení jsou až 3 barvy najednou. Střed je vždy zlatavý až pomerančově oranžový. Stonek nese vždy jen jeden květ a dorůstá cca 50-60 cm.

Tyto hybridy vykvétají na konci jara a kvetou do poloviny léta. Pokud se po prvním kvetení včas odstraní odkvetlé květy, mohou na konci léta vykvést znovu. Listy jsou sytě zelené, pevné, podlouhlé, při krajích významně vykrajované. Rostlina je velmi kompaktní a hustá, není potřeba se obávat jejího nechtěného rozšíření do zbytku zahrady.

Nesnáší mazlavý jíl, ale protože potřebuje neustálé vlhko, přespříliš propustné, písčité podloží jí nebude dělat dobře. Broadway Lights™ je patentována pod č. PP19,242 a registrována ochrannou známkou, její komerční množení je bez licence zakázáno. Plně mrazuvzdorná do cca -30°C.

Poslední revize 01-07-2008; 12-02-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Leucanthemum 'GOLDFINCH'
Echinacea 'Hilmooshin' MOOODZ® SHINY
Echinacea 'Hilmooglor' MOOODZ® GLORY
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.