Juniperus horizontalis 'ANDORRA VARIEGATA'

Juniperus horizontalis
Juniperus horizontalis 'ANDORRA VARIEGATA'
jalovec polehlý
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a krémová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Jalovec polehlý pochází z Kanady a jedná se o velmi užitečný, půdopokryvný, stálezelený jehličnan. Odrůda Andorra Variegata je výjimečná svým probarvením. Základní barva keře se středně až hráškově zelená, přičemž až polovina větviček může nést krémově nažloutlé panašování. Má měkké jehlice, které nepíchají. Roste hustě do širokého polštáře s mírně vystoupavými větvičkami, ale celková výška nepřesáhne půl metru. Není přísně přízemní a tykadla větviček vytváří zajímavý reliéf.

Pěstujte jej jako podrost vyšších keřů nebo půdní pokryv svahů a terénních zlomů. Dobře vypadá i jako kontrastní rostlina v kombinaci s vertikálními keři a malými stromky. Protože nemá rád stín, není vhodné jej používat pod stromy, jejichž bohaté koruny vrhají tmavý stín.

Jalovec polehlý má rád písčité a dobře propustné půdy jakékoli pH reakce. Občasné hnojení zajistí bujnější růst, ale není nezbytné. Nevyžaduje žádnou péči. Zvládne i městské znečištění a po zakořenění zvládá i letní přísušky. Je plně mrazuvzdorný do min. -34°C, pravděpodobně ještě o něco více. Vhodný i do venkovních nádob.

Poslední revize 23-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Juniperis chinensis 'EXPANSA VARIEGATA'
Juniperus sabina 'VARIEGATA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.