Robinia x margaretta 'Pink Cascade' CASQUE ROUGE

Robinia x margaretta 'Pink Cascade'
Robinia x margaretta 'Pink Cascade' CASQUE ROUGE
akát
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kvetoucí stromy jsou vždy ozdobou každé zahrady. V případě tohoto akátu to díky barvě a velikosti květů platí dvojnásob. Jedná se o křížence akátů robinia pseudoacacia a robinia hispida var.kelsey. Po jednom zdědil délku hroznových květenství, po druhém jejich barvu. Přesný rok původu nebyl dohledán, ale první záznam je z roku 1934 z USA pod názvem robinia x ambigua Pink Cascade. Teprve poté se objevil v Evropě po francouzským názvem Casque Rouge.

Akát Casque Rouge (Rudá hříva) nabízí opravdovou podívanou - sytě růžové až nachově purpurové motýlovité květy uspořádané do hustých hroznů, dlouhých 15-20 cm. Poprvé vykvétá v polovině jara a v létě někdy sám remontuje (tu a tam udělá pár menších květů). Eventuálně se tomu dá pomoci tím, že v červnu, po prvním kvetení, rostlinu zastříhnete. Akát narůstá během celého roku a kvete i na nových výhonech, takže si zajistíte další várku květů i během léta.

Listy jsou klasicky akátové, lichozpeřené, středně zelené barvy. Akátům přirůstají nové větve a listy až do podzimu, takže strom má neustále svěží zeleň až do opadu listů. Koruna je lehká, světlo-propustná, široce pyramidální a vcelku pravidelná. Tato odrůda zřídkakdy přeroste výšku 8m. Díky světlé koruně můžete i pod ním pěstovat jiné dřeviny. Větve jsou trnité.

Dává přednost propustným a chudším půdám, po dobrém zakořenění snáší i sucho. V mokré a těžké půdě má minimální šanci na přežití. Vyvázání kmene do tzv.trojnožky je u akátu nutné na min. 3 roky od výsadby, protože jeho dřevo je křehké a ve větru by se mohl polámat. Každoroční řez zpevní korunu a výrazně snižuje riziko vylomení větrem. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C.

Poslední revize 08-12-2008; 27-05-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Robinia x margaretta 'Pink Cascade' výška kmene 180-200 cm, obvod kmene 6-8 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Robinia hispida 'MACROPHYLLA'
Robinia hispida var. rosea (Robinia elliottii)
Robinia 'PURPLE ROBE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.