Robinia hispida var. rosea (Robinia elliottii)

Robinia hispida var. rosea (Robinia elliottii)
Robinia hispida var. rosea (Robinia elliottii)
trnovník chloupkatý, akát
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Původní jméno tohoto akátu je trnovník chloupkatý, protože jeho větve jsou opravdu posety měkkými, purpurově zbarvenými chloupky a po letech se na jeho kmeni objevují drobné, neostré trny.

Motýlovité květy růžové barvy jsou uspořádány v typických hroznech, které jsou oproti běžnému akátu kratší a je jich více. Kvetou od konce jara do prvních veder v červnu až červenci. V horkém létě vykvétají v různé síle znovu na přelomu července a srpna, je-li ale léto chladné, může nakvétat celé léto. Druhému, bohatšímu kvetení lze dopomoci zakrácením nových větviček na cca polovinu v červenci. Tento akát kvete na nových výhonech, které přirůstají celý rok, takže si bude myslet, že je opět čas kvetení.

Listy jsou lichozpeřené, středně zelené, složené z téměř kulatých lístků, větších než u běžného akátu. Keř ve vždy hojně olistěn a nové listy přirůstají celou sezónu, takže rostlina má neustále čerstvě zelenou image.

Ve většině případů je roubovaný buď těsně nad zemí jako rozložitý keř, nebo na polokmínek. Zasaďte jej do méně úrodné půdy a nehnojte! Nové přírůstky jsou křehké a pokud jsou příliš dlouhé, nevyzrají a ve větru se snadno lámou. Potřebuje slunné místo a stanoviště chráněné před větrem. Zem musí být výborně odvodněná. Nesnáší mokro. Plně mrazuvzdorný do -29°C.

Poslední revize 02-02-2008.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Robinia hispida 'MACROPHYLLA'
Robinia x margaretta 'Pink Cascade' CASQUE ROUGE
Indigofera kirilowii
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.