Achillea millefolium 'SKYSAIL YELLOW'

Achillea millefolium
Achillea millefolium 'SKYSAIL YELLOW'
řebříček
VZRŮST nízká trvalka
 středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná (výborná drenáž)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Řebříček obecný patří ke spolehlivým a nenáročným letním trvalkám, jimž se daří spíše na sušších místech. Přirozeně s vyskytuje v několika druzích po celé Evropě a v Asii a do ostatních kontinentů byl nejspíše zavlečen. Jeho květy jsou v přírodě nejčastěji žluté, bílé, výjimečně světle růžové a šlechtitelé využívají jeho sklony k variabilitě ke tvorbě nových a stále hezčích odrůd se sytějšími květy a zejména pevnějšími a kratšími stonky, které nebudou hlavně po silných letních deštích padat. Hojně se využívá v léčitelství a v Číně si jej považují jako magickou rostlinu, která chrání svého nositele tím, že ho zbavuje strachu a dodává mu odvahu. Najděte odvahu i vy zvelebit váš suchý záhon pestrobarevnou směsí těchto nenáročných trvalek, to bude teprve kouzlo!

Řebříček Skysail Yellow je ze série Skysail, kterou přináší nizozemská společnost Dümmen Orange. Nese zářivě žluté květy, jež se během zrání mění do béžové až světle oranžové, zatímco středy zůstávají sytě žluté. Kvete od června na kratších a pevných stoncích o výšce jen 30-40 cm a pokud po odkvětu pravidelně odstraňujete celé stonky až u země, spolehlivě tvoří nové kvetoucí stonky až do konce léta. Listy jsou jemné, svěže zelené, v přízemní růžici větší, podél stonků menší a bohatě dřípené jako list kapradiny.

Řebříček je trvalka vhodná do běžných záhonů a do suchých míst a skalek. Díky letnímu kvetení je ideální do kompozic, které mají být v plném květu právě o prázdninách. Lze výborně kombinovat tón v tónu s jinými kvetoucími trvalkami podobné barvy, nebo jej můžete použít jako barevný doplněk mezi keři. Nejkrásnější je v pastelovém záhonu, kde využijete ostatní suchomilné trvalky do téměř luční kompozice jako například sporýš, svíčkovec, hlaváč, chrastavec, chrpa, krásnoočko, šáter a další.

Není náročný na živiny ani na půdní typ, pouze nesmí stát v mokru. Nejlepší umístění je na plném slunci. Hnojení nevyžaduje, ale jedna dávka tekutého hnojiva po ostříhání vám zajistí brzkou násadu nových květů. Plně mrazuvzdorný do cca -40 °C.

Poslední revize 07-07-2024
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Achillea millefolium
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Achillea millefolium 'Florachye1' MILLY ROCK™ YELLOW TERRACOTTA
Achillea 'MOONSHINE'
Achillea 'DESERT EVE™ Yellow'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.