Allium 'SUMMER DRUMMER'

Allium
Allium 'SUMMER DRUMMER'
okrasný česnek - letní
VZRŮST vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ purpurová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Okrasné česneky jsou impozantní trvalky (cibuloviny), které nadchnou velkými květenstvími většinou v odstínech fialové barvy, ale někdy i bílé a výjimečně i růžové. Mnoho z nich kvete zjara a zanedlouho po odkvětu zatahují listy a celá rostlina se jaksi vytratí. Ale existují i letní druhy, kterými se můžete kochat po celou sezónu.

Okrasný česnek Summer Drummer je snad nejvyšší forma okrasného česneku, které může konkurovat jen jarní druh a. giganteum. Tato odrůda má ale důležitý benefit – kvete až v létě, když se ostatní jarní česneky již schovaly do země. Tvoří 8-9 cm široká, kulovitá květenství na pevných, tmavě nachových stoncích, které mohou dorůst až do dvou metrů (při výrazném hnojení i více) a výborně odolávají běžným větrům, jakmile cibule dobře zakoření. Jednotlivé kvítky jsou zvenčí typicky nachově purpurové a v záhonu září po dobu asi 2 týdnů, než se rozevřou do poslední fáze, kdy ukážou téměř bílé okraje a tyčinky. Kvetení začíná koncem června a trvá až do poloviny léta.

Jedná se o hybrid druhu a. stipitatum, který má začátkem sezóny poměrně velké, dužnaté listy, jež postupně odsychají, jakmile se vytvoří poupata ženoucí se vzhůru za sluncem. Výška stonků přímo předurčuje Summer Drummer stát se důležitou součástí vysokých trvalkových záhonů, kde jej využijete i mezi vysokými trávami, které v době kvetení česneku ještě nemají takovou výšku, aby jej zastínily. Nebo můžete zkusit kombinaci jako u nás – vysadit ho mezi bílé nebo růžové latnaté hortenzie, kde vypadá rovněž skvostně a v keřovém záhonu nabídne trvalkovou jemnost.

Okrasné česneky se pěstují snadno. Snáší téměř jakoukoli, nepříliš udusanou půdu, která bude dostatečně vlhká, než zakoření. Hnojení není nezbytné, ale významně podpoří výšku stonků a velikost květů stejně jako množení cibulí a rozrůstání v dalších letech. Jednou za cca 5 let je možné cibulky vyjmout, rozdělit a rozsadit, čímž se rostlina zmladí a nabude nových sil. Česnek preferuje plné slunce nebo jenom lehoučké přistínění. I když celá rostlina voní po česneku, žádná jeho část není určena ke konzumaci. Mrazuvzdorný do min. -29 °C, možná i více.

Poslední revize 07-07-2024
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Allium
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Allium
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Allium giganteum
Allium 'PURPLE SENSATION'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.