Liriope muscari 'SILVER DRAGON'

Liriope muscari
Liriope muscari 'SILVER DRAGON'
liriope modřencové
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:krémová a zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
Bambusy a trávy
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Liriope je u nás méně známá stálezelená trvalka, kterou v zahradnictvích najdete častěji mezi trávami, i když patří do stejné čeledi jako lilie. Pochází ze stinných lesů východní Asie, kde funguje jako nezničitelný a krásný podrost pod vysokými stromy nebo protierozní pokryv svahů.

Silver Dragon je efektní odrůda liriope modřencového, která vznikla jako samovolná mutace a dokáže si zachovat panašování listů bez reverzí k původní zelené barvě. Listy jsou úzké, neopadavé, bíle a zeleně proužkaté, uvolněně se sklánějí k zemi a tvoří úhledné polštáře. Jsou pevné a netrpí na škůdce tak jako listy jiných dužnatých trvalek. Od konce srpna se začínají objevovat stonky o výšce cca 30 cm zakončené klasovitým květenstvím s kulatými poupaty, jež dozrávají do světle levandulově fialové barvy a vykvétají od konce léta až do poloviny podzimu. Kvetení není ani časté, ani husté, což se nepokládá za nedostatek, neboť tato odrůda se pěstuje zejména pro svou jedinečnou barevnost listů, která rozsvítí polostinné a stinné záhony v kombinaci s jinými nízkými trvalkami či kapradinami. Pomalu se rozšiřuje krátkými oddenky do větších trsů, ale nelze považovat za invazní na rozdíl od svého blízkého příbuzného liriope spicata.

Liriope není náročné na půdu, pokud není podmáčená, přesto potvrdíme, že v dobré, živné a spíše mírně kyselé půdě prospívá lépe a bohatěji kvete. Doporučujeme ji po výsadbě zamulčovat. Nepřikrývejte ji v bezprostředním okolí netkanou textilií, pokud chcete, aby se rozrostla v širší trs. V rovnoměrně vlhké půdě snese plné sluníčko, jinak je ideální do polostínu a zvládne i tmavý stín, kde kvete o trošku méně. Pokud jsou po zimě listy unavené a nevzhledné, můžete celý trs po mrazech zakrátit cca 5 cm nad zemí, ne níže. Pro bohaté kvetení jej nenechte v létě vyschnout. Dobře mrazuvzdorné do min. -25 °C.

Poslední revize 24-03-2024.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Liriope muscari 'SILVER DRAGON'
De Luxe
JARO 2024
-


Podobné rostliny
Carex morrowii 'ICE DANCE'
Liriope muscari
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.