Helleborus 'ET EPB 731' FROSTKISS MAGICO

Helleborus 'ET EPB 731'
Helleborus 'ET EPB 731' FROSTKISS MAGICO
čemeřice
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:bílá a purpurová
DOBA KVETENÍ únor - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v zimě
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Čemeřice nejsou v českých a slovenských zahradách žádnými novinkami. Již naše babičky se těšily z jejich květů v zimě a brzy zjara. Jediné, co se od dob našich babiček změnilo, jsou odrůdy a barvy, kterých přibývá a jsou čím dál krásnější. Jsou to stálezelené trvalky. Sérii FROSTKISS™ dala dohromady nizozemská firma Eternal Plant Boijl a zahrnuje několik překrásných odrůd, které vynikají nejen okouzlujícími květy, ale i vysoce atraktivními listy, neboť byly křížené s druhy, jejichž estetika listů mnohdy předčí krásu květy. A v případě těchto hybridů se podařilo v jedné rostlině dosáhnout obojího a třešničkou na dortu je vysoká odolnost proti mrazům již během kvetení.

Čemeřici FROSTKISS™ MAGICO vyšlechtili Elisabeth Bisschop a Bart Noordhuis z holandské školky Kwekerij Verboom a okamžitě během jejího představení na únorové výstavě Plantarium 2024 získala velmi zaslouženou hlavní cenu jako Visitor’s Favourite. V Evropě je zařazena do kolekce Frostkiss™ a v USA do série Winter Angels™. Patent č. PP35383 vyšel roku 2023.

FROSTKISS™ MAGICO nese 7-8 cm široké, jednoduché květy, jejichž základ je bílý až světle zelený, hlavně 3 z 5 okvětních plátků mají nápadnější zelenkavý tah štětcem podél a všechny mají sytě purpurově vínové okraje. Na lícové straně se jen mírně vpíjí směrem dovnitř, ale na rubu květů je to mnohem sytější, čímž vytváří tzv. picotee efekt. Stonky o výšce cca 30 cm jsou červenohnědé a květy pěkně hledí do stran ukazujíc svou krásu. I mimo dobu kvetení, která je 2-3 měsíce, rostlina nabídne další silný atribut a tím jsou překrásné neopadavé listy. Jsou velké a rozdělené do tří široce vejčitých, temně zelených, lesklých listů s nápadnou, světle zelenou žilnatinou.

Tato čemeřice má ráda velmi živnou, středně těžkou půdu zásadité až neutrální reakce (žádnou rašelinu) a umístění takové, aby alespoň na část dne měla přímé slunce, jež pomůže kvetení a zjasní barvu květů. Hezká bude někde u vchodu do domu nebo poblíž oken, abyste ji měli na dohled co nejvíce, dokud ještě venkovní počasí není ideální pro častější návštěvy zahrádky. Svými květy dokáže rozveselit mnoho ponurých dnů konce zimy. Mrazuvzdorná do min. -29°C.

Poslední revize 18-02-2024
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Helleborus 'Epb 25' GLENDA'S GLOSS
Helleborus HGC® ICE N' ROSES® DARK PICOTEE
Helleborus 'Coseh 6300' HGC® ICE N' ROSES® FROSTED ROSE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.