Cercis canadensis 'NC2016-2' ETERNAL FLAME (FLAME THROWER™)

Cercis canadensis 'NC2016-2'
Cercis canadensis 'NC2016-2' ETERNAL FLAME (FLAME THROWER™)
zmarlika kanadská
VZRŮST střední keř
 vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:vínová a rudá a světle zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zmarlika je velmi atraktivní nízký strom či rozložitý keř, většinou zavětvený již nízko nad zemí. Díky tvaru a barvě listů získal ještě jedno jméno – strom lásky. Listy zmarliky jsou totiž přesnou kopií srdce, které malujeme jako ikonu. Existuje několik variet této dřeviny s různě vybarvenými listy – žluté, oranžové, zelené, bílozelené, růžové a vínové; různým vzrůstem i habitem – některé odrůdy jsou i převislé. Jinými slovy zmarlika nás nepřestává překvapovat a vždy se najde odrůda vhodná právě pro vaši zahradu.

Dennis James Werner je uznávaným profesorem botaniky na vysoké škole North Carolina State University v Severní Karolíně v USA a šlechtitelem, specializujícím se na komule, broskvoně a zmarliky. A právě zmarlik se mu již podařilo vytvořit a patentovat 8 překrásných kousků, z nichž některé možná znáte – například Ruby Falls nebo Merlot. Další z jeho skvostů se v Americe jmenuje FLAME THROWER™, v Evropě se rozhodli pro mírně odlišné jméno ETERNAL FLAME a jedná se o křížence mezi odrůdami RISING SUN a nepojmenovaným semenáčem s červenými listy a převislým habitem. Patent č. PP31260 vyšel roku 2019 a v Evropě byla představena roku 2021 na prestižní výstavě Chelsea Flower Show, kde vyhrála nejvyšší ocenění Rostlina roku 2021.

ETERNAL FLAME je bez přehánění klenotem mezi nejen zmarlikami, ale opadavými keři vůbec. Nese velké, široce vejčité až srdčité listy o rozpětí 8-11 cm a dynamickém mixu barev. Nové listy raší temně vínové a jsou lesklé, zanedlouho přechází do bronzově červeného až oranžového odstínu, který se pomalu vytrácí do žlutozelených listů, takže podél jedné větve máte několik barev za sebou. Toto vybarvení se netýká jen jarního rašení jako u mnoha jiných opadavých keřů, zde se to děje po celý rok až do podzimu, takže keř je neustále jako ohňostroj barev, čemuž odpovídá i jeho jméno ‚Věčný oheň‘. Brzy zjara se objevují drobné, svítivě růžové, bobovité květy na miniaturních stopkách přímo na holém dřevě.

Zmarlika ETERNAL FLAME roste poměrně rychle v dobrých podmínkách (40-50 cm za rok) do trychtýřovitého tvaru s mírně přepadavými konci větví. Můžete ji pěstovat jako vícekmenný keř nebo jen jednokmenný strom. Mladé větve dobře snáší tvarování, ale do starších, silnější větví se řezat nedoporučuje kvůli možnému napadení chorobami.

Zmarlika je nenáročná na půdu, ale potřebuje vlhkou, dobře odvodněnou zem. Preferuje slunnou polohu, ale pokud je to možné, chraňte mladé rostliny před ostrým jarním sluncem a před vysušujícím zimním větrem. Nesnáší přesazování. Plně mrazuvzdorná do cca. -29 °C a očekává se ještě vyšší odolnost.

Poslední revize 26-09-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Cercis canadensis 'NC2016-2' výška 175-200 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Cercis canadensis 'NC2016-2' výška 175-200 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Cercis canadensis 'JN2'  RISING SUN™
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.