Hydrangea serrata BLUEBERRY CHEESECAKE

Hydrangea serrata
Hydrangea serrata BLUEBERRY CHEESECAKE
hortenzie pilovitá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.6-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ modrofialová až fialová až purpurová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hortenzie pilovitá je půvabným druhem mezi hortenziemi pocházející z horských oblastí Korey a Japonska. Oproti h. velkolisté se vyznačuje vyšší odolností mrazům i slunci, má většinou plošší květenství a listy se na podzim barví do atraktivních odstínů.

BLUEBERRY CHEESECAKE je překrásná a odolná odrůda hortenzie pilovité ze série Flairs & Flavours®, kterou vyšlechtil Timothy D. Wood z americké školky Spring Meadow Nursery roku 2009. Jedná se o pomalu rostoucí, kompaktní keř s velkými, svěže zelenými, opadavými listy. Tvoří plochá květenství složená z nápadných, borůvkově fialových, sterilních květů při okrajích a droboučkých, fertilních kvítečků s úchvatně inkoustově modrými tyčinkami uprostřed.

Vykvétá brzy a bohatě a tvoří pěkné, husté, polokulovité keře. Nevoní. Kvete na loňském dřevě, takže jakýkoli řez provádějte nejpozději do konce července, aby v dalším roce měla zralé větve pro tvorbu poupat. Pro modrou barvu květů je zapotřebí udržovat půdu v kyselém (nízkém) pH.

Listy jsou opadavé, mají pilovitý okraj, jsou široce vejčité a nejsou tak náchylné na uvadání při vysokých teplotách jako u hortenzie velkolisté. Na podzim nabírají především výrazně karmínové tóny, místy i slabě oranžové. Obsahují phyllodulcin, přírodní sladidlo, díky které se tomuto druhu v angličtině rovněž říká ‚nebeský čaj‘ a listy se v Japonsku používají k výrobě čaje Amcha, kterým uctívají zrození Buddhy.

Hortenzie pilovitá má ráda vlhkou, nevysychavou ale dobře odvodněnou půdu a slunné až polostinné stanoviště. Pokud ji budete pěstovat na slunci, nezapomeňte na pravidelnou zálivku, zejména než zakoření. Hnojení na podporu kvetení je vhodné. Pro růžové květy je zapotřebí neutrální až mírně zásaditá zem, v kyselé půdě budou nabírat fialový odstín. Tato hortenzie je mrazuvzdornější než hortenzie velkolistá a zvládá teploty až do min. -25 °C, možná i více (zatím neověřeno).

Poslední revize 03-07-2023
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea macrophylla Forever&Ever® 'PURPLE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.