Heuchera LITTLE CUTIES™ 'BLONDIE'

Heuchera LITTLE CUTIES™
Heuchera LITTLE CUTIES™ 'BLONDIE'
dlužicha
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:oranžová a hnědá
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Americká trvalková školka Terra Nova® Nurseries se díky šikovné ruce a odhadu jejich šlechtitelky Janet Egger stala za léta své existence synonymem pro dlužichy. Na svém kontě jich mají již opravdu mnoho, jedna hezčí než druhá. Mnoho z nich jsou součástí různých kolekcí, pro které jsou společné některé vlastnosti. Série LITTLE CUTIES™ tvoří kratší stonky, zato hustší rostliny v nápadných trsech s neopakovatelnými barvami listů.

Dlužicha Blondie nese sytě jantarově oranžové až světle karamelové, mělce laločnaté listy, jejichž odstín je sytější na osluněných částech trsu a světlejší až žlutozelený ve spodních partiích. Od přibližně poloviny léta se během největšího horka mohou listy změnit na tmavě zelené s vínovými tóny. Jsou neopadavé a vypadají dobře i v zimě. Od konce jara až do konce léta vyrůstají krátké, jen asi 20 cm vysoké, oranžové stonky, na jejichž koncích najdete velmi atraktivní, husté, vzpřímené laty složené z drobných, světle máslově žlutých kvítků. V dobré půdě kvete Blondie téměř nepřetržitě. Odrůdu vyšlechtila Janet Egger a je chráněna patenty č. PP24564 (USA-2014) a EU39448 (Evropa-2015).

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Nejraději mají lehce přistíněná stanoviště a rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Ale s občasnou zálivkou snesou i plné slunce vyjma světlolistých odrůd, nejsou-li na slunce výslovně určené. Dají se pěstovat i ve stínu, kde budou jejich barvy méně výrazné. Na jaře odřežte všechny listy a nechte ji celou opětovně narašit pěknými, novými listy. Tato série je mrazuvzdorná jsou do cca -34 °C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 22-06-2023
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Heuchera 'CARAMEL'
Heuchera 'SOUTHERN COMFORT'
Heuchera 'Inheutiora' TIMELESS ORANGE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.