Rosa rugosa 'Minrugo1e' ANGELIA® EGLANTINE

Rosa rugosa 'Minrugo1e'
Rosa rugosa 'Minrugo1e' ANGELIA® EGLANTINE
růže svraskalá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ květen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
náhled fotonáhled foto
Růže svraskalá je nejžádanější růží mezi zahradními architekty. Proč? Důvodů je mnoho, ale za všechny zdůrazním zejména naprosté zdraví a odolnost většině růžových chorob, naprostou nenáročnost pěstování a hlavně velmi dlouhé kvetení od začátku léta do začátku podzimu. Pochází z chladných částí východního Ruska, Asie, Kamčatky a Japonska.

ANGELIA® EGLANTINE je sytě růžově kvetoucí odrůda růže svraskalé ze série ANGELIA® francouzské školky Minier/Hortival Diffusion z roku 2019. Je chráněna evropským patentem č. EU 55023 z roku 2020. Nese velké, 7-9 cm široké, jednoduché, středně silně voňavé květy již od konce května. Hlavní vlna kvetení trvá asi 4 týdny a poté keř sporadicky nakvétá až do konce léta. Po květech následují velké, šarlatově oranžové šípky, které na keři vydrží dlouho do zimy. Jsou jedlé a zdravé, ale doporučuje se před konzumací propasírovat dužinu plodu přes sítko, neboť obsahuje množství drobných chloupků, které mohou někomu způsobit dráždění v ústech či podél trávicího traktu. ANGELIA® EGLANTINE roste pomaleji než botanický druh do kompaktnějšího keře.

Opadavé listy jsou zpeřené, čerstvě zelené, svraskalé a lesklé na lícové straně, sivě modrozelené na rubu, mají 5-9 lístků a dokonale zaplňují plášť rostliny, takže keř se stává neprůhledným, čehož se využívá v atraktivních živých stěnách a plotech. Všechny větvičky jsou hustě poseté drobnými trny podobně jako chloupkatý akát. Roste bujně, středně rychle až rychle a lze ji na jaře před rašením tvarovat řezem.

Tuto růži můžete zasadit téměř kamkoli a poroste. Nevadí jí chudá půda, ani větrné stanoviště, ani silné mrazy. Určitě ji pěstujte na slunci a pokud chcete krásný keř, dopřejte jí středně živnou, rozumně propustnou půdu, kterou budete udržovat vlhkou do té doby, než si vlastním stínem zakryje kořeny, aby jí nevysychala zem. Mrazuvzdorná do min. -34 °C.

Poslední revize 18-06-2023
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa rugosa 'RUBRA'
Rosa rugosa 'CARMEN'
Rosa rugosa
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.