Heuchera DOLCE® 'CHERRY TRUFFLES'

Heuchera DOLCE®
Heuchera DOLCE® 'CHERRY TRUFFLES'
dlužicha
VZRŮST nízká trvalka
 středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:bílá a růžová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ vínová až hnědá
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Dlužichy se pěstují a šlechtí zejména pro jejich atraktivní listy, jejichž paleta barev je dnes již nadmíru bohatá. Kdyby se někomu povedlo dát všechny barvy a vzory dohromady do jednoho obřího patchworku, bylo by to bezpochyby umělecké dílo. Avšak tyto bezproblémové trvalky umí i kvést a některé z nich opravdu parádně. Odrůda Cherry Truffles patří do série DOLCE®, kterou šlechtí Hans Hansen z americké školky Walters Gardens, a která obsahuje výrazně vybarvené odrůdy pojmenované po sladkostech. Cherry Truffles znamená ‚Třešňové lanýže‘ a je chráněna patentem č. PP31396 z roku 2020.

Dlužicha Cherry Truffles tvoří velké, sytě hnědočervené listy se zkadeřenými okraji. Od června bohatě vykvétá nevysokými stonky s kompaktními vzpřímenými latami složenými z množství drobných, světlounce růžových kvítků s růžovými kalíšky. Není problém stonky odřezat, pokud vám kvetení kazí dojem z atraktivních listů. Listy dobře odolávají mrazu a na chráněném stanovišti mohou zůstat pěkné i přes zimu. Cherry Truffles výborně snáší plné slunce, pokud je ve vlhké půdě.

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Nejraději mají lehce přistíněná stanoviště a rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Ale s občasnou zálivkou snesou i plné slunce vyjma světlolistých odrůd, nejsou-li na slunce výslovně určené. Dají se pěstovat i ve stínu, kde budou jejich barvy méně výrazné. Na jaře odřežte všechny listy a nechte ji celou opětovně narašit pěknými, novými listy. Mrazuvzdorné jsou do cca -34 °C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 15-06-2023
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Heuchera 'BERRY SMOOTHIE'
Heuchera 'Kiecakrul' MELTING FIRE
Heuchera 'CHERRYBERRY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.