Heliopsis helianthoides 'BURNING HEARTS'

Heliopsis helianthoides
Heliopsis helianthoides 'BURNING HEARTS'
janeba drsná
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:vínová a zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:zlatá a hnědá
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Janeba je odolná a dlouhověká prérijní trvalka středního až vysokého vzrůstu původem z Ameriky. Je blízce příbuzná se slunečnicí a nese jasně zbarvené květy v několika odstínech žluté, které stejně jako slunečnice dokážou rozveselit každou zahradu. I její jméno z řečtiny znamená ‚podobající se slunci‘. Janeba drsná pochází ze severní Ameriky.

Burning Hearts je odrůda janeby drsné se zářivě zlatými květy. Okvětní plátky zaplňují jednu až dvě vrstvy, mají sytě zlatou barvu a mahagonově červenohnědý prostředek. Dramatické vzezření rostliny je umocněno temně vínovým nádechem tmavě zelených listů a téměř černými stonky o výšce kolem jednoho metru. Listy mají hladké okraje a blíže k zemi jsou světlejší.

Rostliny tvoří husté trsy a hodí se do všech typů trvalkových záhonů. V polostínu se budou vytahovat za sluncem a trsy ztratí tvar. Já jsem ji umístil do prérijního záhonu s motýlími keři, pukoly a třapatkami se spíše tlumenými barvami a jakmile janeba vykvetla, okamžitě přitáhla veškerou pozornost, tak i vy dobře rozmyslete, kde chcete rozsvítit záhon a přitom nepotlačit ostatní kytičky.

Janeba je nenáročná na půdní stanoviště, jen nesmí stát v zamokřené zemi. Jakmile zakoření, dobře zvládá období sucha. Množí se krátkými oddenky do větších trsů a je možné ji jednou za 3-4 roky rozdělit a znovu vysadit. Vyžaduje plné slunce a výhřevné stanoviště. V zápoji se stejně vysokými trvalkami bude ztrácet spodní listy. Zjara před rašením odstraňte všechny nadzemní části. Extrémně mrazuvzdorná až do cca -40 °C.

Poslední revize 18-05-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Heliopsis helianthoides 'BURNING HEARTS'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Heliopsis helianthoides 'BURNING HEARTS'
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Heliopsis helianthoides
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Heliopsis helianthoides
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Heliopsis helianthoides 'FUNKY SPINNER'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.