Aubrieta FLORADO BLUE BLUSH BICOLOUR

Aubrieta
Aubrieta FLORADO BLUE BLUSH BICOLOUR
tařička
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:fialová a bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná (výborná drenáž)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Tařička je fantastická, půdopokryvná, většinou stálezelená skalnička, která září barevnými květy jako jedna z prvních jarních trvalek kobercovitého habitu, ještě o něco dříve, než nastoupí pestré koberce půdopokryvných plamenek. V Česku a Slovensku jsou původními druhy tařička obrubníková a tařička kosníkovitá. V přírodě je najdete na skalách s výborným odtokem vody a omezeným prostorem na kořeny, neboť nevyžadují příliš živnou půdu, pouze slunce.

BLUE BLUSH BICOLOUR je hybridní odrůda tařičky kosníkovité od holandské firmy Florensis. Náleží do série FLORADO, která zahrnuje celkem 6 různobarevných variací a tato odrůda je chráněna evropským patentem č. EU 49876 roku 2018.

FLORADO BLUE BLUSH BICOLOUR nabízí poměrně velké, až 2 cm široké květy o 4 okvětních plátcích. Mají rozkošně hravou kombinaci světle fialové, bledě levandulové a bílé kolem žlutozeleného hrdla. Listy jsou drobné, dužnaté, sivě zelené a na přelití reagují žloutnutím. Kvete několik týdnů.

Tařička má ráda sušší, dobře propustnou půdu, nepříliš vyhnojenou. Krásná bude na zídce, mezi kameny, nebo vhodně umístěná mezi jiné skalničky ve výborně vydrenážovaném záhonu s trvalkami. Uděláte dobře, pokud jí po odkvětu lehce zastřihnete, aby zhoustla, a i v létě dělala parádu. Mrazuvzdorná je do cca -29 °C. Vhodná i do venkovních nádob s dobrým odtokem vody (zem smíchat s jemnou kamenitou drtí).

Poslední revize 03-05-2023
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.