Exochorda x macrantha 'Bailmoon' LOTUS MOON™

Exochorda x macrantha 'Bailmoon'
Exochorda x macrantha 'Bailmoon' LOTUS MOON™
hroznovec
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Botanický druh hroznovec je kvetoucí, většinou nepříliš velký keř z Asie, kde najdete asi 4 druhy. A konkrétně z Číny pochází jeden, jemuž se v češtině opravdu vydařilo jméno – nazvali jej hroznovec hroznatý. Je to asi stejně poetické jako dokonalý rým Járy Cimrmana naše staré hodiny bijí čtyři hodiny. Nechme ale úvah o názvosloví a zahleďme se do krásy tohoto naprosto bezproblémového a dosud stále málo známého keře.

LOTUS MOON™ je velmi bohatě kvetoucí odrůda hroznovce, jehož květy jsou na první pohled odlišné od ostatních odrůd. Jednotlivé okvětní plátky jsou nápadně užší, takže kvítek vypadá více jako hvězdička. Jsou zářivě sněhobílé, uspořádané v krátkých hroznech a objevují se od konce dubna na 2-3 týdny. Jejich množství a vzdálená podobnost s jasmínem vás přímo nutí si přičichnout, ale žádnou vůni nemají. Díky téměř kulatým poupatům si keřík vysloužil anglický název „perlový keř“.

Opadavé listy jsou podlouhle obvejčité, středně zelené a poskytují atraktivní pozadí pro záplavu sněhobílých květů. Na podzim se mění do medově jantarové. LOTUS MOON™ roste pomalu do úhledného, vzpřímeného keře oválného tvaru. V každé kompozici bude vypadat atraktivně, jakmile vykvete, a můžete jej použít buď jako menší solitéru, nebo vhodně doplnit nižšími keři či trvalkami s květy jiných barev. Vhodný i do většího venkovního květináče. Díky ranému kvetení je vhodný zejména do částí zahrady s později kvetoucími rostlinami.

Stříhání není nutné, ale pokud budete chtít rostlinu udržovat menší, řez provádějte až po odkvětu, aby keř do konce roku vytvořil dostatek větví se záplavou květů. Má rád dobře odvodněnou, přitom vlhčí (nevysychavou), mírně kyselou půdu a plné slunce nebo jen lehký stín. Plně mrazuvzdorný do cca -37 °C.

Poslední revize 29-04-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Exochorda x macrantha 'Bailmoon' výška 40-50 cm, šířka 30-40 cm
De Luxe
ZIMNÍ SKLAD POŠTOU


Podobné rostliny
Exochorda racemosa 'NIAGARA'®
Exochorda racemosa 'Kolmasprit' MAGICAL SPRINGTIME
Exochorda racemosa 'Huibl' BLUSHING PEARL
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.