Syringa meyeri 'Kojubella' LILLIFEE

Syringa meyeri 'Kojubella'
Syringa meyeri 'Kojubella' LILLIFEE
šeřík Meyerův
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lila až růžová
DOBA KVETENÍ květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Šeřík Meyerův je oblíbený pro svůj zakrslý růst a jemnější texturu, neboť nabízí drobné listy a úzce trubkovité květy v mnohem menších latách, než umí klasické šeříky obecné. Na přelomu tisíciletí se jim věnuje více šlechtitelů a přinášejí nové odrůdy s ještě atraktivnějšími barvami či dokonce opakovaným kvetením.

LILLIFEE je atraktivní zakrslý šeřík Meyerův, který vyšlechtil rakouský botanik s více než třicetiletou praxí v oboru Dr. Helmut Pirc. Evropský patent č. EU 55527 byl vydán roku 2020. Nabízí záplavu světle lila růžových květů ve druhé polovině května. Kvetou asi 3 týdny, v horké části léta si dají pauzu a na jeho konci kvetení opakují v o něco řidších latách. Jednotlivé trubkovité kvítky jsou drobné, uzoučké a nesou nádhernou, příjemně sladkou vůni. Listy jsou menší (3-5 cm dlouhé), okrouhle vejčité, šťavnatě zelené a opadavé.

Keř je kompaktní, hustý a rozložitý. Dorůstá kolem jednoho metru výšky a asi 1,5m šířky a je vhodný jako menší kvetoucí solitéra mezi nižší rostliny a výborně vypadá i v nádobě, nemáte-li zahradu, ale jen balkón či terasu. Roste středně rychle je možné jej po odkvětu zastříhnout nebo radikálně zmladit a pohnojit.

Šeříky se dají pěstovat v téměř jakékoli půdě. Přednost ale dávají neutrální až zásadité, bohaté na živiny, vlhčí a dobře odvodněné. Pro bohaté kvetení doporučujeme plné slunce, i když si zvykne i v polostínu, kde bude mít o něco méně květů. Plně mrazuvzdorný do min. -34 °C a vhodný do venkovních kontejnerů.

Poslední revize 20-04-2023
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Syringa josikaea
Syringa Bloomerang® 'PINK PERFUME'
Syringa meyeri 'PALIBIN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.