Syringa reticulata 'CITY OF TORONTO'

Syringa reticulata
Syringa reticulata 'CITY OF TORONTO'
šeřík síťnatý, šeřík japonský
VZRŮST vyšší keř
 nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Šeřík japonský (nebo síťnatý) má svůj domov v Japonsku, na Kurilských ostrovech a v Koreji. V případě botanického druhu se jedná o mohutné keř až středně vysoký strom, který se díky své výšce 10-15 metrů hodí spíše do parků a arboret, avšak existují odrůdy mnohem menšího vzrůstu, které se vejdou i do zahrady běžné velikosti.

City of Toronto je odrůda japonského šeříku s velkými listy a silně vonnými květy. Jedná se o opadavý keř či nízký strom s kompaktní, štíhle oválnou korunou a široce vejčitými až oválnými, tmavě zelenými listy o délce 10-15 cm. Květy jsou krémově bílé, uspořádané ve vodorovně kladených až částečně vzpřímených latách a objevují se v červnu. Jsou sladce vonné, připomínají květy čechrav a laty dorůstají délky 20 až 30 cm. Po květech následují zajímavé, světle zelené tobolky s plody, které můžete buď nechat jako parádu nebo po odkvětu ostříhat, aby stromek zůstal čistý.

Borka mladých stromků a keřů je hnědá a nápadně hladká až lesklá. Japonský šeřík roste poměrně rychle (30-40 cm za rok) a lze po odkvětu tvarovat opatrným řezem – kvete na loňském dřevě. Nesnáší hluboký zmlazovací řez do starého dřeva. Hodí se jako menší solitérní stromek do předzahrádek nebo jako větší keř do zelených stěn v kombinaci s jinak vybarvenými či odlišně tvarovanými listy.

Jako většina šeříků i tento zvládá mnoho typů půdy, ale nejhezčí bude v živné, dobře propustné a rovnoměrně vlhké půdě a na plném slunci. Je tolerantní vůči jílu, městskému znečištění i posypové soli, a netrpí na choroby ani škůdce. Je velice mrazuvzdorný až do cca -40 °C.

Poslední revize 17-04-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Syringa reticulata 'CITY OF TORONTO' výška 60-100 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Syringa pekinensis 'YELLOW FRAGRANCE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.